Mašina za poliranje felgi?

Mašina za poliranje felgi?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi kontam da napravim sebi mašinu za poliranje felgi pa da mogu polirati ko covjek.To sam zamislio ovako: Motor od mašine za veš, probao sam brzinu i mislim da će odgovarati.Onda na osovinu zavariti doboš/bubanj (samo onaj poklopac s rupama), zatim improvizovati neki nosač učvrstiti i to je to.Sad vas pitam je li to moguće ili je ovo provala???
 
Član
sto bi bila provala ti motori vrte i po 10kg sto ne bi i felgu Samo koliko je to isplativo neces svaki dan felge polirati
U svakom slucaju ideja za pohvalu ;) Sretno u realizaciji
 
AnDel je napisao(la):
mislis ves masina za poliranje felgi:)//napravi ti to bice musterija dobra ideja;)

ako ima musterija ja to radim povoljno... :cool:

a za tu masinu sam vec gledao na nekom hr forumu momak pravio i stavljao slike kako je sta uradio i radi perfektno bas taj isti prickim... ako naletim ponovo na t poaljem ti link
 
Član
Masinu sastavit za sat cremena a ustedit ces polirajuci par sati :cool::cool::cool:;)

Evo drug da ti pomognem vidi na slici kak to izgleda, znaci kak si i planiro taj motor,glavcina i remen direkt preko felge smirgl u ruke i poliraj :cool:

[attachment=30013]
 
Legend
u ovaj koji dan zavrsavam svoju,cekam tokara samo da zavrsi nesto....pa cu postaviti i vidi,jednostavna stvar

u mom slucaju,electro motor 3fazni,4kw 1400okretaja,direkt prenos sa osovine na glavcinu i distancer za felgu ....plug & play;)
 
Član
Ma ovo je najjednostavnije i najlakse naci motor od masine a i to je dobra ideja direktno samo ne znam kao ce brzina odgovarat nevalja da je prebrzo przi i smirgl ruke i sve :icon_rolleyes::icon_rolleyes::lol: ne daj Boze prsti da odu u felgu :icon_confused:

Ovako je preko remena jos usporeno dsad kolko dodje obrtaja nemam pojma al sigurno je tamam i treba kad se predje na fodobrusni kraj sebe slauf sa vodom donijet i polmalo da tece cijelo vrijeme dok se brusi jer brzo se zaprlja smirgl ...
 
Član
ljudi hvala vam imam i remen, ja necu imati nikakvog troska, motor vec imam, rodjak ima aparat to je cas posla :cool::cool:
 
Član
ako uzmes taj motor od ves masine, skopcaj kondenzator, neces morati rucno zavrtiti motor, kad ima kond on se sam zaleti, a i dosta je jaci.
 
Član
da nece biti i kod tebe ko u ovih sto su pravili razanj sa motorom od ves masine,kaze taman da skinu jagnje s raznja,kad se upali centrifuga,samo kostur ostade na raznju.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Nije losa ideja,najjednostavnije je ovo kao na slici od adija.

sorry na OT,morao sam:icon_exclaim:
 
Član
slobodno odustani od tog motora....
ima brzinu,ali nema snagu
bez trofaznog motora,nema posla...
znam iz iskustva... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top