mali mog'o dob'ti keca..

mali mog'o dob'ti keca..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
..veli "babo, dva minus" - reko' "pa i'ščega?" - veli "pa iz sastava kod bosanskog", a ***** mu mater on je do sad vavik dobro te sastave pis'o. pa reko' "šta si pis'o?!" reko' da nije kakvi bezobrazluka 'naš, svašta more biti - veli "pa morali mi pisati šta smo rad'li preko subote i ned'lje..."

izvadi on iz taš'ne onaj list papira - a fino je on toga napis'o, haman čitavu stranicu ispis'o - velim ja njemu "haj čitaj da čujem šta si pis'o" - veli on "joj babo nemoj" - reko' "čuo si šta sam ti reko!" - poče on čitati.

veli "kako je počo misec maj, fino se je vrijeme prolipotilo. ali mojoj mami vajik pomate. a meni nije. a nije ni babi. ona vajik loži drva. babo je nju galamijo što loži drva kad nije pomate. babo kaže na suncu se ne loži. a mama viče bom meni je pomate i jope ona loži loži i loži loži. babo ondak jope galamijo. kad njeki dan nestalo drva u drvarnici. kaže mama babi haj usici. kaže babo vala neću. meni bilo žao mame. ja odem u podrum i najdem sikircu. najdem ćokova. iscipam jedan i unesem mami pun naramak drva. mama naloži vatru i ispeče pile. babo pojo pola."

ja se poč'o smijati. reko' "pa kako ne'š dobiti dvicu?! treb'o si keca dob'ti kad znaš tako lagati!" a laže sve, nit' je cipo drva nit ji je unijo. ima bolan drva, kakvi nestalo, ima ji dva tri metra sigurno jošte.

uzmem ja onaj list, kad ono sve crveno. vidim ja i šta je uč'telj'ca napisala. ona je njemu svaku hamam rič našla ispravljati. i napisala, mali napis'o sikirca a ona više toga uzela pa napisala sjekirica, i još tako ti' par riči. a meni nješta došlo, lipo mi pred oči izašlo još kad sam ja iš'o u školu, ist isto bilo.

jednoč mene učitelj izv'o pred tablu i poč'o me ispitivati koje voćke kod nas uspjevaju. a ja baš to što se toga tiče sve sam znao. i sve sam ji nabroj'o. kad on mene upita "a koje su divlje voćke?" - a! znam ja i to! počnem ja jope nabrajati "trn'ne, oskoruše, drinići..." - kad on čude mene kako velim "drinići" pa kad skoči, uč'telj Savo, Savo mu bilo ime. veli on "šta reče?" - reko' "drinići" - veli on "šta je to crni ćamile?!" - pa reko' "drin brate! drin je drin,a na njemu rastu drinići." - jope on gleda - jope ja "drin" - veli on meni "de napiši na tablu", ja uzmem i napišem DRIN.

vikne on onu Suadu jednu iz donjeg sela, a u nje bile sve petice, veli on njojzi "de ti Suada pokaži kako se ovo pravilno napiše" i ona uze i napiše "DRIJEN". veli on njojzi "sjedi pet. a tebi ćamile evo jedinica pa kad naučiš da nije DRIN već DRIJEN i nije TRIŠNJA već TREŠNJA i nije LIVO već LIJEVO i nije STINA već STIJENA i tako dalje, tad ćeš možda dobiti dvicu."

a ***** mu mater, ja tad nisam znao, jebiga šta'š, dite bijo baš ka i ovaj moj sada, al' volijo bi više neg išta da sam ja njemu tada znao reći "kaži ti meni profesore koja ono rika teče tamo na 'noj strani Bosne, jel' ono Drina il je Drijena!?" samo da sam mu to znao reći volijo bi više neg' janje pečeno.

al' jebiga, ne reče ja njemu ništa.

:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top