Mala pomoc

Mala pomoc

Član
dali pase mjenac od dizela na benzin ili obrnuto rijec je o golfu 2
:icon_question:
 
Član
A pase on fizicki, ali ima razlike u omjerima brzina, uzmimo naprimjer da benz vrti do 6500 obrtaja (bubam) a dizel do 4000, a opet idu isto km na sat, znaci dizelov mjenjac ima duze brzine.....
 
Član
trizex je napisao(la):
A pase on fizicki, ali ima razlike u omjerima brzina, uzmimo naprimjer da benz vrti do 6500 obrtaja (bubam) a dizel do 4000, a opet idu isto km na sat, znaci dizelov mjenjac ima duze brzine.....

Ja bi na 1.6 dizela ubacivo sa 1.8 benzinca mjenjac,posto je jeftinij
 
Član
Drug evo bas sam nedavno mjenjao mjenjac na golfu 2 1.6b ,ja sam stavio od golfa 3 tdi mjenjac i stavio sam kvacilo i lamelu od dizela sve novo marke LUK,auto sada ide fenomenalno,a mjenjac pase saraf na saraf :cool: tako da je moja preporuka mjenjac od trice disel,a i potrosnja mi je malo pala sad golf trosi oko 8.5L testirano, prije sam imao sa 4 brzine mjenjac razlika nebo i zemlja :lol:

A da zaboraviti ti reci mene je mjenjac izasao 130 KM na auto otpadu Dijah i 50 KM sa ugradnjom,momci rade fantasticno,sve preporuke za njih ;)
 
Član
Kao sto ti je vec receno brzine ce ti biti prekratke sa mjenjacem od benzinca, motor ce vrtiti vece obrtaje nego sto bi trebao pri istoj brzini i potrosnja ce biti veca, moci ces se peti uz brdo u drugoj brzini bez problema, prva brzina ce ti trebati jedino ako slepas nekoga iza sebe uz brdo!

Moj savjet ti je da uzmes odgovarajuci mjenjac i tih 50ak KM ce ti se brzo isplatiti u smanjenoj potrosnji goriva
 
Član
dizelov mjenjac na benzinca DA, ako ima snage da gura jer ce biti doooosta duze brzine jer dodje duzi dif. Kod mene je to bilo i to su jako dugacke brzine :) trecom sam isao 170km/h a cetvrtom 200km/h :) i peta mi je bila kao ekonomik :lol: a sad sam ubacio od benzinca i zadovoljan sami a na dizela stavljati mjenjac od benzinca to nikako jerneces moci ici brze od 120-130km/h a ovo ti govorim jer je kolegici ubacivan motor u golfa 2 u kojem je bio 1.6 benzin i izbacen motor i ubacen dizel a ostao mjenjac od benzinca i prvom 30, drugom 50, trecom 80, cetvrtom 100, i petom 120-130km/h, i pocne blinkati ona lampica od temperature jer je poceo prelaziti pola igrijati se i moramo usporiti :D
 
Top