Majstor za BMW

Majstor za BMW

Član
Pozdrav,

Skoro sam kupio BMW-a e36 2.0 Benzin / Plin. (95'-godište)
Ima nekih sitnica koje treba raditi, međutim, prvo mi treba majstor za to.
Naime, *ebe me paljenje, upali na plin bez problema, ali na benzinu trokira, puca, jedva upali... Na plinu radi bez problema, a benzin neće ni da čuje...

Treba mi savjet pa eto, bujrum..
 
Poslednja izmena:
Član
Pitaj da li je ikad vozen na benzin? Tu treba sekvent, sigurno nije sekvent jer u te motore rijetko ko "baca" pare na kvalitetniji plin.
 
Član
I kod mene na astri pocelo slicno. Upali bez problema, al pun gas na benzinu do 3000ob malo trza. Preko 3000 nema problema. Na plinu radi bez problema.

Bil moglo biti do bobine?
 
Član
Ako vam sta pomaze isti sam imao problem i katastrofalno je trzaoi na krajuu servisu su rekli da je otisla bobina/bombina sto su i prom. i sad je auto normalno i na plinu i na benzinu.
 
Taj motor ima zasebne bobine za sve svjecice tako da provjeri i to ali prvo ovo sto sam ti rekao, jer kao sto Ogi kaze pitanje da li je ikad vozen na benzin. Taj motor m5x je sila od motora i zasluzuje sekvent samo sto su ljudi stoka. Ja sam u svom imao sekvent i radio je kao sat i dan danas radi bez problema ali se pali na benzin dok se ne zagrije i onda prebacuje na plin.
 
Član
Kod mene je isti motor,ugradio nov sekvent,i do sada ama baš nikakvih problema,i ja se slažem sa kolegama,provjeri bobine..:)
 
Top