MAF senzor(senzor protoka zraka)

MAF senzor(senzor protoka zraka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo pokvario mi se vec po 2. put taj zlocudni senzor i to kod Fiata jtd105. Posljedice : auto izgubi, blago receno, bar 40ks
Posto mi se nisu davale neke pare za to, jer sam ga vec jedan put zamijenio, fino ja uzmem stvar u svoje ruke.
Skinem ga i temeljito isperem, ocistim sredstvom koje je u biti contact cleaner sa trihlor-etilenom(koristi se u hidroelektranama jer ne provodi elektricitet na 43000V i isparava u kratkom vremenu)
Dosta prljavstine se otopilo, potom vratim na auto i gle cuda, radi! Sve kao prije. ;)


Znaci i to je moguce sam napraviti,jer sam citao negdje da se taj senzor ne smije nicim cistiti,bla,bla,bla...
Kud ga zamijeni prvi put... :icon_rolleyes:
 
Član
ima neki isto carbon cleaner spray cini mi se moze ocistiti
a contact cleaner ima würth u ponudi svojoj ja mislim
 
Član
Sprej je od Belgijske firme Zep. Inace je namjenjen za industrijsku upotrebu.
To koriste nase hidroelektrane.

kurbla2005 je napisao(la):
sad ocisti i taj prvi i nek stoji za rezervu ako ga nisi bacio
Prije 4godine sam ga zamijenio. Samo ptičurine na grani znaju gdje je sad.
 
Član
Ma sto se ne smije cistiti kad je ispravan. Ja sam to radio medicinskim benzinom (ima u apoteci). Naspes ga u kesu i ubacis senzor i muckas :) Samo da se ukloni masnoca i radi posao.
 
Član
Imate na INA-i "electronic cleaner", mala bocica, ima zajepljenu malu crvenu pipu na sebi za ciscenje maf-a...
 
Član
Ko ti je reko da se ne smije cistit, joj ovih danasnjih glupih majstora kako me nerviraju od masinskog bravara postane automehanicar i pametuje nesto samo da bi prodao dio...
Ja svoj skidam i cistim jednom u dva mjeseca, kad cistim i K&N zraka filter...
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Ko ti je reko da se ne smije cistit, joj ovih danasnjih glupih majstora kako me nerviraju od masinskog bravara postane automehanicar i pametuje nesto samo da bi prodao dio...
Ja svoj skidam i cistim jednom u dva mjeseca, kad cistim i K&N zraka filter...
Ja bi to sve u wesh masinu i na centrifugu :lol:
 
Član
nermin je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
Ko ti je reko da se ne smije cistit, joj ovih danasnjih glupih majstora kako me nerviraju od masinskog bravara postane automehanicar i pametuje nesto samo da bi prodao dio...
Ja svoj skidam i cistim jednom u dva mjeseca, kad cistim i K&N zraka filter...
Ja bi to sve u wesh masinu i na centrifugu :lol:

Ima i ta mjesta al zajedno sam majstorom nek vidi da se moze cistiti:icon_smile:
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Ko ti je reko da se ne smije cistit, joj ovih danasnjih glupih majstora kako me nerviraju od masinskog bravara postane automehanicar i pametuje nesto samo da bi prodao dio...
Ja svoj skidam i cistim jednom u dva mjeseca, kad cistim i K&N zraka filter...

Dobro kazes...
Meni su tako rekl u Gumi-M da ne moze kad sam kupovao auto i ovaj sto mi je prodao auto morao dodat jos 340km da novi stave, evo starog kod mene u kutiji i ne izgleda mi da se ne moze ocistiti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top