Luksuzna kola se i dalje slabo prodaju

Luksuzna kola se i dalje slabo prodaju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prodaja skupih i luksuznih automobila "Audi", BMW i "Dajmler" smanjena je u avgustu, ali manje nego tokom vrhunca globalne privredne krize, pokazuju najnoviji podaci koje su objavili nemački proizvođači vozila najprestižnije klase.

BMW, proizvođač najpopularnijih luksuznh vozila na svetu, zabeležio je pad prodaje od 9,7 odsto u avgustu, u poređenju sa prethodnom godinom, na 91.790 komada.

Prodaja "Dajmlerove" filijale "Dajmler-Benc" smanejna je 13 odsto na 73.200 vozila, dok je "Audi", jedna od podružnica auto giganta "Folksvagen", zabeležio pad isporuka od samo 2,7 odsto, 65.900 prodatih kola.

"Ja sam umereni optimista da ćemo se vratiti na put rasta u narednim mesecima," izjavio je direktor prodaje BMW-a Jan Robertson.

Glavni prodavac "Mercedes-Benc" automobila Klaus Mejer, takođe, izražava optimizam i ističe da očekuje veću prodaju vozila u narednim mesecima.

Luksuzni automobili nisu imali podršku različitih mera koje su usvajale vlade, od poreskih olakšica do uvođenja sistema "keš za krš", kao što je to bio slučaj sa ekološkim, manjim automobilima, što je takođe uticalo na pad njihove prodaje, ocenjuju analitičari.

BMW i "Audi" su značajno unapredili prodaju u Kini, koja ima najveću stopu rasta tržišta automobila na svetu, a "Audi" je zadržao cilj ukupne svetske prodaje kola ove godine od 900.000 komada.

Prodaja BMW-a u Kini smanjena je 63 odsto na oko 9.000 vozila u avgustu, dok su isporuke "Audija" uvećane 35 procenata, na 13.300 jedinica.
 

MTR

Član
Da nema Arapa i Rusa i ovih kineza blesavih , ne bi ni toliko bilo . Mozda da nemaju takvu politiku vezanu za cijene dodatne opreme .... , npr. Command APS sa integrisanim TV-om i telefonom sa S-klasu je 2003 kostao ko neki Golf jbt., mislim sta ce mi to , pa plazma od metra kosta toliko.....
A najbitnije je da im cijena u prvoj godini dozivi odron t.j. pad od otprilike 40-50 % .
 
Član
ne razumijem sto ne smanje cijene, prodali bi vise auto 10x da smanje cijenu na neku normalnu i pristojnu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top