Lotus Extrema by UK Garage

Lotus Extrema by UK Garage

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
UK Garage nije iz Velike Britanije kako bi to moglo da se zaključi na osnovu imena, već se radi o kompaniji iz Italije, koja je za svoju novu modifikaciju izabarala Lotus Exige.

Za osnovu je u stvari uzet prvi Exige (Mark I), ali zahvaljujući novom aero body kitu, auto podseća na Mark II seriju. Sem toga, Extrema se odlikuje i proširenim tragom točkova i za 20 cm produženim međuosovinskim rastojanjem, kako bi se montirale šire gume i ugradio veći V8 agregat.

Kupci naime mogu da biraju između nekoliko V8 opcija; počevši od GM-ovog LS V8 motora sa 420 ili 500KS, preko LS7 sa 520 konja pa do kompresorskog LS9 agregata od 638KS (ovaj poslednji iz Corvette ZR1). U svom najjačem izdanju, UK Garage Lotus Extrema za ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) potroši samo 2,9 sekunde, do 160 km/h mu treba tek nešto više od sedam sekundi, a može do maksimalnih 322 km/h.

Sa V8 motorom Extrema je teška oko 970 kg, dok model sa 2,8 litarskim V6 turbo agregatom (i taj motor je u ponudi za one sa manjim zahtjevima) ima težinu od samo 850 kg. Tu nije kraj, budući da UK Garage nudi još lakšu verziju Superlight sa samo 750 kg. Ovaj potonji model pokreću kompaktni V8 motori (zapremine od 2,6 do 3,4 litra) sa rasponom snage od 360 do 450KS. Što se mjenjača tiče, na raspolaganju su manuelni i sekvencijalni mjenjači, dok cjene startuju od 66.000 € pa naviše.

lotus_extrema_uk_garage_001-0125-95.jpg


lotus_extrema_uk_garage_002-0125-95.jpg
 
Član
ruzne ove felge,podaci impresivni,jedino mi ova brzina slaba:icon_question:
638KS a 322km/h:icon_rolleyes: jest da je zato 3 sekunde do 100,al opet,mogli su malo bolje proracunat...a 750kg auto tesko,hahahaha
 
Član
edoze je napisao(la):
ruzne ove felge,podaci impresivni,jedino mi ova brzina slaba:icon_question:
638KS a 322km/h:icon_rolleyes: jest da je zato 3 sekunde do 100,al opet,mogli su malo bolje proracunat...a 750kg auto tesko,hahahaha

do mjenjača ;)
 
Član
ma znam,zato sam i napisao da su mogli malo bolje proracunat,na mjenjac sam mislio,malo 322 za ovoliku snagu:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top