Lotus Evora od juna

Lotus Evora od juna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
lotus_evora_may_2009_003-0501-950x650.jpg

Novi Lotusov sportski model sa centralnom smeštenim motorom Evora (po gradu na jugu Portugala), imao je svetsku premijeru na prošlogodišnjem Salonu automobila u Londonu, dok će isporuke prvim kupcima u Evropi startovati početkom narednog meseca (u Severnoj Americi tek od početka 2010. godine).

Evoru pokreće 3,5 litarski VVT-i motor poreklom iz Toyote Camry, koji je za Evoru pojačan i raspolaže sa 206kW/280KS pri 6400 o/min. i 342 Nm obrtnog momenta pri 4700 o/min. (u paru sa manuelnim šestostepenim menjačem, automatska transmisija stiže kasnije).

Što se performansi tiče, u Lotusu navode da je Evori od 0 do 100 km/h potrebno nešto više od 5 sekundi i da maksimalna brzina iznosi 260 km/h, dok se za potrošnju navodi da u proseku iznosi 8,7 litara na 100 km.

Na spisku standardne i opcione opreme se, između ostalog, nalaze i ABS, traction control, elektronska kontrola stabilnosti, Recaro kožna sedišta, navigacioni sistem sa 7-inčnim ekranom (osetljivim na dodir), LED osvetljenje, klima uređaj, Bluetooth, USB, sistem za nadgledanje pritiska u pneumaticima, iPod konekcija, alu točkovi od 18 inča napred i 19 inča pozadi, parking senzori...
lotus_evora_may_2009.jpg

Cena za osnovnu Evoru sa 2 sedišta iznosi 50.412 evra, dok je za model sa 2+2 konfiguracijom sedenja potrebno izdvojiti dodatnih 3.000 evra.
lotus%20evora-13.jpg

Iz ove britanske fabrike inače već najavljuju nove Evorine varijante. Preciznije, kupcima će ukupno biti ponuđeno 6 verzija Evore, uključujući i kabriolet (stiže krajem 2011. godine), jača varijanta 3,5 litarskog V6 motora (sa 320 umesto standardnih 280KS), kao i najsnažniji Evora S model sa više od 400 konja (ovaj potonji bi konkurisao i Porscheu 911 Turbo, a do stotke bi stizao za manje od 4 sekunde).
 
Član
i meni je mocan,gledao sam bezbroj testova sto na motorvisionu sto na 5th gear i svi su njime odusevljeni tj. lakocom upravljanja i odlicnim karting osjecajem u voznji a jos plus sto je odnos snage i tezine povoljan
 
vladica85 je napisao(la):
i meni je mocan,gledao sam bezbroj testova sto na motorvisionu sto na 5th gear i svi su njime odusevljeni tj. lakocom upravljanja i odlicnim karting osjecajem u voznji a jos plus sto je odnos snage i tezine povoljan

Naravno.To i je Lotus.Politika C. Chapman-a.
Sve je pocelo "Sedmicom" i hvala bogu lotus se do danas drzi tog principa;jednostavnost i mala tezina. I svaka im cast na tome.;)
 
Član
usrase oni ovim svoj imidz...ne znam erole dje je lakoca tu, kad ima svu ovu opremu...
po meni je Elise od ovih novih dobar...ovo ce bit neko tesko sranje...
 
Dobro,to stoji,Evora odstupa malo od lotusove filozofije,to joj svi zamjeraju,ali i dalje je laksa od konkurenata.
Ne znam bas da li je ovo prvi lotusov model sa 2+2 konfiguracijom,ali sigurno je jedan od rijetkih.Evora im valjda sluzi da malo napune kase,znas ono ko porscheu panamera (sa kukom).:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top