Lose iskustvo, izbjegavajte Bosch servis, Ilidza, Sarajevo.

Lose iskustvo, izbjegavajte Bosch servis, Ilidza, Sarajevo.

Član
Pazite kome vozite auto na servis moze vrlo lako i vama da se desi nesto slicno.
Naime, razmisljao sam dal da podijelim svoje lose iskustvo sa vama, al s" obzirom da su se ponijeli veoma nekorektno prema meni resio sam da napisem.
Posto osam imao sitnih problema sa jutarnjim paljenjem kad je hladno, i tipovali su na dizne, odem u Subotu da pregledam dizne, u servisu Bosch pumpi i dizni na Ilidzi, prije kruznog toka kad se ide iz centra, sa desne strane prvi servis, vlasnika izvjesnog Halke.

Dosao u Petak, pitao sta i kako ide i dal moze moje auto, potvrdili oni, u Subotu dodjem na vrijeme majstor u kafani-neki dedo, vidim nije onaj od juce al kazu rade 2-jica dan-dan, ima tu i neki jos momak valjda segrt ili iz servisa pored radnik, sacekam da popiju kavu, i krene posao.
Skine dizne, prica kako on radi taj posao 50 godina, itd., isproba dizne na nekom primitivnom aparatu i kaze sve su ok, pumpu ti kaze necu dirati jer ne rade elektronske neego samo obicne ali ipak skinu sa nje jedan ventil koji je kaze zakovao pa ga on navodno napravi.
Sastavi on to sve, upali auto kad puce dimiti auto, trokirati, popali lampice na instrument tabli...vidim ja oni se uspanicise, ugasise auto, zakacise dijagnostiku ponistise greske ali i dalje auto trokira, i nenormalno i neprestano dimi, kuckali onaj ventil sto su skidali i auto se malo smiri, krenuse turirati na silu auto i kad se malo zagrija ono se ustabili. Vidio sam da nije auto u redu i kazem da ga nasteluju kako treba jer probam provozam auto trza, dimi, i trokira. Oni zapeli kako je to nesto poremeceno na Bosch pumpi, da to sto su oni radili nema veze sa tim, na moje insistiranje da podese auto da radi kako treba pocese optuzbe, kako nevalja pumpa, nevalja gorivo, nevalja filter itd. da je do toga, odem kupim filter goriva odmah zamijenimo sve isto. Naplatise i kaze idi provozaj dok malo motor to izduva bice ok.
Odem kuci, rucam, odmorim, krenem u grad upalim kad auto poce trokirati i dimiti, nece primi gas, ma katastrofa...nazovem i odem do njih, dedo nece prica samnom, gazda u kafani, obrazlozim mu on pocne opet kako nije do njih sigurno nego do goriva itd. nebuloze nebuloze ali dodji u Ponedeljak kad je drugi majstor eto nek i on pogleda jer ovaj nece da prizna ni gresku niti da samnom da prica.
Vratim se kuci odem kod prijatelja na dijagnostiku, nema greske.
U ponedeljak se najavim u 9h, dovezem auto radnja zatvorena iako rade od 8h, gazde nema, odem sa kolegom pa se vratim drugim autom oko 10 h kad pojavi se navodno kaze majstor mu pokupio pazar i pobjegao negdje i nece da se javi na mob. a on misli da ja imam problema sa pumpom a on ne radi elektriku i da ja idem negdje ko to radi, oni nisu mogli nista pokvariti, i tako me iskulira, kaze moram ici u poresku i okrenu se i ode...
Cijelo vrijeme sam bio smiren i trazio samo da mi vrate auto u stanje kao kad sam dosao ali oni nisu htjeli ni da pricaju. Zovem ga na tel. ne javlja i posle nekoliko poziva javi se i kaze da je u poslu kad se vrati u radionicu zvace me, i naravno nije, a ja u 3 h odem dole kad radnja radi normalno majstor radi nekog Golfa a gazda prica sa nekim tipom i kad me vidjeo ode od radnje.
Popricam sa ovim majstorom i zamolim ga da pogleda bilo sta da probamo sta nastimati, jer je onaj dirao ventil na pumpi i mozda sta pokvario.
Jedva ga namolim i dodjem posle 2 h kad je on zavrsio, skinemo taj ventil na aparat ga on malo nastima upalimo auto vec je malo bolje, krenemo dalje i malo ipak dotjeramo ali opet nije kako treba, on covjek kaze da ne smije dalje da dira i tako ostavimo. Gazda kad je vidio da mi radimo oko auto dodje, obilazi oko nas sa njim prica a samnom nece, jer i dalje misli da oni nisu krivi nista i nisu mogli pokvariti, i dalje tvrdi da je tu neki drugi problem.
I tako da sam morao otici, problem je i dalje ostao, u malo manjoj mjeri, dao sam ukupno 53 KM u njihovom servisu, potrosio oko 30 KM goriva, i sada imam mnogo veci problem nego sto je bio, i moram dalje kod nekog ozbiljnog i strucnog. Da ne spominjem izgubljene zivce i nervozu, od koje nism mogao ni spavati u Subotu od straha jer imam bebu od nekoliko dana u kuci, a bolnica 5 KM od kuce, a auto neispravno...
 
Brate i meni se slicno desilo sa onim u Rajlovcu.Samo Zufer je majstor a ostalo su sve priuceni debili.Nek ovo bude pokkua drugima da levatima ne vozite auta neg samo provjerenim majstroima.
 
Legend
A mozda da si otisao u ovlasteni servis pa i da je bilo 200 KM isplatilo bi ti se, a ne da ovako sad brines brigu, i tako vozajuci rastelovano auto mozes jos stvari drugih pokvariti. Zao mi je pravo sto ti se to desilo, i pogotovo sto imas bebacha malog, nek im je na dushu.
 
Član
Kerovi! Majstori su za mene najgori dusmani ne znam od kojih da se krene, od auto mehanicara, do ovih zidara, keramicara p**** materina. Svi misle da su popili svu pamet svijeta i da su nuklearni astro fizicari. Vazno im je samo zapoceti posao i eventualno uzeti neki avans da te onda mogu vuci za nos ali u startu im nije cilj da ti pomognu nego da ti iz***u zivce i da ti uzmu pare nizasta. Ako dogovoris da ti ozida 5 cigli, on odmah konta kako da ti ozida 4, naplati i kaze eto docu ja sutra to zavrsit, a onda ode nekome drugome raditi.

Ali problem je i u nama, svi mi idemo linijom manjeg otpora pokusavamo da se sta izvuce da se sta napravi bilo kako.
Na jednom od prijasnjih auta imao sam problem gubljenja vode, vozio majstoru uzimo mi pare pregledo nista nije pravio, sipo one neke gluposti da zacepi ako je hladnjak, pa mi opleo pricu truho ti hladnjak, pa eto nije hladnjak vodena pumpa je ... potrosio sam 500njak maraka nizasta, da bi slucajno sam vidio da mi iz crijeva onog prelivnog kad se auto ugrije pusta voda, 5 KM i popravio sam.

A sam skoro radio na opremanju stana i "renoviranju" iako je nov stan ali sam morao maltene sve nanovo raditi i izgubio sam 10 godina zivota sa papcima.

Treba odmah zvati im inspekciju, jest da ti licno od toga neces imati nista, plus ti sigurno nisu nikakav racun izdali, tvoje nece niko vratiti, ali nek i te papke neko nauci pameti.
 
leon1p je napisao(la):
Kerovi! Majstori su za mene najgori dusmani ne znam od kojih da se krene, od auto mehanicara, do ovih zidara, keramicara p**** materina. Svi misle da su popili svu pamet svijeta i da su nuklearni astro fizicari. Vazno im je samo zapoceti posao i eventualno uzeti neki avans da te onda mogu vuci za nos ali u startu im nije cilj da ti pomognu nego da ti iz***u zivce i da ti uzmu pare nizasta. Ako dogovoris da ti ozida 5 cigli, on odmah konta kako da ti ozida 4, naplati i kaze eto docu ja sutra to zavrsit, a onda ode nekome drugome raditi.

Ali problem je i u nama, svi mi idemo linijom manjeg otpora pokusavamo da se sta izvuce da se sta napravi bilo kako.
Na jednom od prijasnjih auta imao sam problem gubljenja vode, vozio majstoru uzimo mi pare pregledo nista nije pravio, sipo one neke gluposti da zacepi ako je hladnjak, pa mi opleo pricu truho ti hladnjak, pa eto nije hladnjak vodena pumpa je ... potrosio sam 500njak maraka nizasta, da bi slucajno sam vidio da mi iz crijeva onog prelivnog kad se auto ugrije pusta voda, 5 KM i popravio sam.

A sam skoro radio na opremanju stana i "renoviranju" iako je nov stan ali sam morao maltene sve nanovo raditi i izgubio sam 10 godina zivota sa papcima.

Treba odmah zvati im inspekciju, jest da ti licno od toga neces imati nista, plus ti sigurno nisu nikakav racun izdali, tvoje nece niko vratiti, ali nek i te papke neko nauci pameti.

slabi su vasi carsijaneri majstori :lol::lol:
ako ti treba sta oko elektroinstlacija, gromobrana,video nadzora javi na PP
 
Član
Eto, i samima vam se dogodilo po nesto slicno tako da znate kako to izgleda.
Da dodam nastavak, na pricu. Posto sam za vikend morao u Zvornik, povezao sam auto dole kod majstora i sredio.
Naime, momak mi je zamenio taj ventil na pumpi sto su oni cackali, nastelovao paljenje sa komparaterom i sve za 20 KM, i evo 2 dana auto bukvalno prede, i probeme koje sam imao vise nemam, cak i jutros na -5 je upalio kao od sale. Kod njega odavno odrzavam auto ali mi je sad daleko, radio je oko 11 godina kod cuvenog majstora za Bosch pumpe Jove Marica, (majstori iz Sarajeva i starija raja znaju za njega, cak je mislim Zuferu on montirao opremu kad je pocinjao raditi).
Hvala svima na podrsci, sto se mene tice ja sam za to da napravimo jednu bazu podataka za ovakve salabajzere da jedni drugima pomognemo i time ustedimo i zivce i novac.
 
Top