Lose gorivo na "Dva lava"

Lose gorivo na "Dva lava"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije par dana, radosna vijest, ono pojeftini gorivo na 1,74-5 i ja haj naspem na "Dva lava", sjedem i haj odvezem se normalno (inace sipam na OMV-u, al mi ovo bi usput)...sjebo mi je i auto i zivce...taj dan vozio normalno, dok jedno jutro upalim auto, pocne trokirat (kao da na 3 klipa radi), i ugasi se...ja opet palim, vergla 5-6 sekundi i upali...i moram je drzat pod saugom dok je zagrijana i vozit...ja konto haj svjecice, kad ono pri visim obrtajima, motor normalno radi...skinem plastiku s karburatora, konto ler-dizne zaprljane...procepim njih, taj dan normala, kad sutradan opet isto...ja opet karburator otvaraj, kad zamascen cijeli...i haj ja ostavim auto...navece ga nekako upalim i odem na OMV i naspem u kanister, da reko potrosim prvo ovaj sto je u njemu (s Dva lava), pa da naspem cist kvalitetan benzin...i tako je i bilo, dok nisam potrosio sav ovaj losi (s dodatkom vode :)) auto nije normalno radilo...
tako da od sad, samo sipam na OMV-u i na INA-i...ostalo odjebi...
 
Član
Imao sam i ja potpuno isti takav problem preksinoc, kontam sta je i lijepo na pumpu i naspem bolje gorivo i malo kompresorom procepio dovodno crijevo i ispuhao karburator i radi ko nov :D
 
Član
a mater im j, ja kontam sto kod njih uvijek prvo pojeftini gorivo...evo i veceras gledam, kod njih 1,67 98-ica, a na OMV-u 1,82...
ma reko, sad da mi dzaba daju, necu ga...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
a mater im j, ja kontam sto kod njih uvijek prvo pojeftini gorivo...evo i veceras gledam, kod njih 1,67 98-ica, a na OMV-u 1,82...
ma reko, sad da mi dzaba daju, necu ga...

1.67!?

Odo tankat, makar da je uljana repica :D
 
Član
sipajte kod Zovke.... za mojih godinu dana rada... ni jednom nisam vidio... benzin iste boje :D kvalitet zagarantovan
 
Član
Nisam tocio na "Dva lava" u Tuzli!
Al'sam primijetio da u Brckom na Petric pumpama brze potrosi gorivo nekako nego kod drugih kad tocim a inace je kod njih najjeftinije !
 
Član
@trizex: samo ti naspi...pa kad i tebi pocne trokirat, javi mi se...ja se ne bi zajebavo...OMV zakon...ni jednom do sad nisam imo problema s njihovim gorivom...

@adi187: to je zato sto ima vode u gorivu...pa u ljeto i ispari ta voda, al se sad zaledi i jebe...u tom je fazon...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
@trizex: samo ti naspi...pa kad i tebi pocne trokirat, javi mi se...ja se ne bi zajebavo...OMV zakon...ni jednom do sad nisam imo problema s njihovim gorivom...

@adi187: to je zato sto ima vode u gorivu...pa u ljeto i ispari ta voda, al se sad zaledi i jebe...u tom je fazon...

Nisam ni ja al Daki jeste, zato mene boli, tankam gdje stignem, prije dok sam trazio izgovor da se provozam tankao na OMVW stalno, sad uglavnom na Petrolu i Ini, i ponekad EP jer su mi usput.

A trokiranje je meni regulara pojava, bilo bi mi neobicno bez njega
 
Član
ma ubiti sve vam je to isto... sve pumpe uvoze gorivo sa jednog terminala.... pretezno iz rumunije dovlace gorivo... madjarske... i tako tih sranja.... samo pitanje je koliko ko stavi aditiva u koje gorivo i tako varira kvalitet... a sto se tice OMV-a ja nasuo pun i kreno na more... doso na pag... auto metalik sivo a gepek crn... operem ga... naspem na ini... nema ni traga... i od tad samo ina... i nema problema... mada sve je to isto sranje... :lol:
 
Član
imao sam i ja sličnih problema,nasuo loše gorvo pa auto nije htjelo naglo da povuče,gubilo i gas i treslo i svašta,samo što ja nemogu doći do karburatora ima ih 2 al sve je složito i nemoguć je pristup pa nisam ništa čistio,usuo kvalitetnije goivo i nakon par dana došlo auto sebi i iznenadila me razlika kolko jače i finije radi :cool:
 
Član
@trizex: ja vidis nisam naviko na trokiranje, i cijelu proslu zimu sam sipao na OMV-u i ni jednom mi nije zatrokiralo ni zaverglalo duze od 1 sec...

@bulex: u pravu si za to da nabavljaju s istog terminala, samo sto na OMV-u ostave takvo, a na Dva lava dodaju vode, ne bil vise zaradili...

@Trozic: ee, japanac je to...na Opelu na 3 serafa plastika...za minutu skines i ocistis sve...:)
 
Legend
adi187 je napisao(la):
Nisam tocio na "Dva lava" u Tuzli!
Al'sam primijetio da u Brckom na Petric pumpama brze potrosi gorivo nekako nego kod drugih kad tocim a inace je kod njih najjeftinije !

Ja za PETRICA, ali u Bjeljini imam samo rijeci Hvale. Predjem osjetno vise nego kada naspem na OMW, i auto mi nekako ugladjenije radi. A cijena, mislim da je sada 95 nesto ispod 1.60 KM
 
Faya_M5 je napisao(la):
@bulex: u pravu si za to da nabavljaju s istog terminala, samo sto na OMV-u ostave takvo, a na Dva lava dodaju vode, ne bil vise zaradili...
Faja, OMW nabavlja sa drugih terminala, Dva lava i ostali nabavljaju iz rijeke, madjarske (vecinom) i sl. Nafta na tim rafinerijama je losijeg kvaliteta i zbog toga se moze desiti to sto ti se desilo!
ja ti mogu reci da na dva lava ne dodaju vodu ;)
Desilo mi se da mi se kolega zalio kako je losh kvalitet nafte na jednoj benzinskoj a da on sipa na drugoj i da mu auto puno bolje ide kada naspe gorivo na toj drugoj benzinskoj...a ja sam malo upucen u to, i znam da te dvije benzinske nabavljaju naftu od istih dobavljaca i sa iste rafinerije, cak se desi da u istoj cisternoj dodje nafta pa podijele po pola...
eh imal to smisla?!
mnogi ljudi stvore predrasude i (u ovom slucaju, benzinska) ostane na losem glasu i to niko vise ne promijeni....nesto slicno kao mit o "nepoderivosti golfa 2"
;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top