Lopovi sve više kradu jeftinije automobile

Lopovi sve više kradu jeftinije automobile

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
lopovi%20auto%20super%20slika.jpg

Kradljivci automobila sve više kradu jeftinija vozila, ili ne tako nova, saopštila je austrijska policija.

Objašnjenje za ovaj novi trend je u tome da su nova vozila bolje obezbeđena i da policija pretežno kontroliše nove automobile, a pored toga je i povećana potreba za delovima za starije automobile.

Sličan fenomen uočen je i u Nemačkoj, gde je, međutim, istovremeno skočio broj krađa skupocenih vozila, rekao je portparol policije u Brandenburgu Rajnhart Toralf.

Kako u Nemačkoj, tako i u Austriji zabeležen je, kod provala, povećan broj krađa "erbegova". U Austriji je ovaj trend zapažen u poslednja tri meseca, rekao je Franc Lang, direktor bečke kriminalističke službe.

Najpoželjnije marke automobila kod kradljivaca delova su VW i Toyota. Na meti su i navigacije, koje su posebno interesantne za tržište na Bliskom istoku.

Među kradljivcima je najviše Rusa, Ukrajinaca, Gruzijaca, Rumuna i Moldavaca, a sa zapadnog Balkana iz Srbije, Crne Gore, Albanije i Makedonije. Slede zemlje poput Poljske, Mađarske, Češke i Slovačke.

Nakon više godina opadanja broja krađa automobila od prošle godine zabeležen je porast. Negativan rekord zabeležen je u martu ove godine, kada je u Austriji ukradeno 499 vozila, od čega 307 u Beču.

Zbog ovog rasta policija je preduzela određene korake, kao što je uspostavljanje specijalne komisije istok (Soko Ost), koja je na istoku zemlje kontrolisala sumnjive automobile pre izlaska iz zemlje.

Od uvođenja tih mera, to jest od leta, pada broj kradenih vozila, a cilj policije je, kako je istakao Lang, da se smanji broj krađa na prošlogodišnji nivo.

Međutim, kradljivci automobila deluju veoma profesionalno, odlično su informisani o uspesima policije i svoju taktiku menjaju u roku od svega sat vremena. Oni menjaju brzo rutu za izvođenje vozila iz zemlje, ili ga rasklapaju u delove. Kradljivci su dobro povezani, ali se radi pretežno o nizu izolovano delujućih grupa, kazao je Lang.

Autor : Tanjug.rs
 

LSD

Član
pa i nije ovo nesto novo,po logici bi ovo davno trebalo biti ovako,jbg kad mogu u bosni ukrasti R8 zasto nebi u njemackoj
X5 :icon_smile:
 
Član
hehe ma kod nas kradu sta oce kad oce
kad kome sta zafali ukrade ili pocnu krast
kao slucaj sa Meganima a ima mnostvo slicni situacija :)
 
Član
hehe kooliko se auta krade zbog dijelova....golfa duju ili keca najlakse ukrasti...vecina kljuceva od duje otkljucava duju...kod mene rodjak od njegovog tetka otkljuco golfa keca sa kljucevima od njegovog motora.....pa nisu ni lopovi glupi
 
jest jest, u nas se manje kradu, kradu mulci pa se auta pronadju s praznim tankom ili u auta provaljuju narkomani radi autoradia koja za sitnu lovu prodaju za dop!
ovakav organizirani kriminal je jos amo rec malo zastupljen!
 

LSD

Član
90% duja je sa pijacarskim bravama,ai keceva bogami a origi bravu bogami mozes otkljucati ali ne tako lako kao pijacarsku!!!a pomnozi br auta koja su izasla s trake od '78 do '92, pa vidjeces koliko ima kombinacija brava,i da ne budu slicne ma daj :lol::lol::lol::lol::lol::cool:
 
Član
naravno da se automobili kradu radi dijelova i iskljucivo radi toga cijele grude posusje siroki puni i prepuni auto otpada i ima dijelova od fiata 500 do brabusa od 700 konja nema sta nema samo narucis
a eto taman u njemackoj stalno razbijaju i dovoze kod nas jes kako da ne :)
a to sta se kradu jeftiniji auti pa logicno u svijetu je kobiva neka recesija pa raja nema para nemos prodat skupe dijelove lakse ces ove jeftinije i trazenije :)
 
Član
Jednom mi se desilo na jednom otpadu :) da sam trazio jedan dio, pomalo rjedak pa mi je lik rekao nema al bice sutra :) i ja dosao sutra ono stvarno ima ko da je nov :)

Drugi put sam dosao a pasat takoreci nov nista mu ne fali, presjecen po pola i ja pitam sto isjekoste citavo auto a on kaze pa za dijelove:icon_question:
 
Početnik
e ljudi ovog se nikada nebik setijo
znači kradu se polovnjacizbog dijelova. moracu skoknut dogruda davidim šta gaje tamo od dijelova
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top