Loebu sedma titula

Loebu sedma titula

Član
Dominantnom predstavom na domaćem terenu Sebastien Loeb se dokopao sedmog naslova Svjetskog prvaka u, kako je sam najavio, svojoj pretposljednjoj sezoni aktivnog bavljenja rallyjem na najvišoj razini. Od početka do kraja utrke držao je sve konce u svojim rukama i u svom stilu razvalio konkurente na stazama i cestama na kojima je odrastao. "Fantastičan je osjećaj pobijediti, a posebno osvojiti titulu u Francuskoj i to na mom 'terenu'", izjavio je uzbuđeno na cilju. "Nisam očekivao da će uz stazu biti toliko ljudi, atmosfera je bila sjajna."



Drugo mjesto Danija Sorda nije samo potvrdilo apsolutnu dominaciju Citroëna ove godine već je i osiguralo naslov u momčadskoj konkurenciji. Za treće se mjesto vodila bitka između privatnika Pettera Solberga i Fordovog "tvorničara" Jari-Mattija Latvale. Finac je, nakon pohvala koje je dobio za svoj nastup na početku rallyja, danas zeznuo stvar izvrtivši se na vrlo nezgodnom mjestu. Dok je ponovo pokrenuo motor i uspio automobil postaviti u pravom smjeru proteklo je dovoljno vremena da izgubi šanse za plasman na podij, pa se Solberg još jednom popeo preuzeti zasluženi pehar.

Preuzeto sa autosport.hr
 
Legend
otkad nema japanaca u wrcu ja vise i ne pratim ovo, imam osjecaj da se loeb i citroen takmici sam sa sobom :D
 
Član
Nazalost i jest tako, Citroen i Ford ostali od tvornickih timova. Mada i dok su bili japanci jos u igri, opet je Citroen vodio, a i tada mu je Ford sa Focusom bio glavni konkurent. Sljedeca sezona bi trebala biti bolja, mjenjaju se pravila WRC-a, S2000 auti dolaze sa 1,6 Turbo motorima. Citroen je vec predstavio DS3, Ford Fiestu, a trebali bi uci od tvornickih timova i Mini sa BMW-om, Proton, Peugeot sa 207icom, Skoda sa Fabiom, a mozda i VW sa Polom. I jos neki timovi su neizvjesni, mada samo da ovi udju to bi vec bilo drama, 6-7 tvornickih timova, tad bi Loeb imao itekakvu konkurenciju. Vidjet cemo sta ce bit od svega toga...
 
Član
ima ko Schumacher titula hahaha max Respect , ali nece jos dugo hoce da se oprosti da li jos jednu sezonu ce odvoziti i kako je sam najavio kraj sto se tice WRC-a
 
Top