Loeb i Sarrazin nakratko zamijenili automobile

Loeb i Sarrazin nakratko zamijenili automobile

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
02.jpg


Na inicijativu Peugeot Sporta, Citroën Sporta i Totala, partnera obaju momčadi, Sébastien Loeb i Stéphane Sarrazin imali su priliku zamijeniti svoje natjecateljske automobile C4 WRC i 908 HDi


Prošli četvrtak Peugeot i Citroën ugostili su više od 100 novinara iz Europe, da vide susret dva izvanredna vozača i automobila. Na stazi Paul Ricard blizu Le Castelleta, na jugu Francuske, Stéphane Sarrazin odvezao je pet krugova, dok je Sébastien Loeb sjedio do njega u posebno napravljenom kokpitu Peugeota 908 HDi FAP, koji je za ovu priliku bio opremljen s dva sjedala.

Nakon toga, peterostruki svjetski prvak u rallyju, Sébastien Loeb, preuzeo je upravljač Peugeota 908 HDi FAP i odvezao samostalno petnaest krugova. Njegovo vrijeme bilo je malo više od sekunde slabije od onoga koje je postigao Stéphane Sarrazin.

Sébastien Loeb: "Dobro sam se zabavio vozeći 908 HDi FAP i zadovoljan sam što smo Stéphane i ja dobili priliku da testiramo ove automobile. Kod sportskih prototipova i automobila s jednim sjedalom najimpresivnija je njihova brzina i količina snage koju razvijaju, ali moram priznati da sam bio vrlo iznenađen količinom momenta kojeg ima peugeotov dieselski motor. Bio sam malo iznenađen ograničenom vidljivošću iz zatvorenog kokpita, ali sam se uskoro osjećao dovoljno sigurno da malo ubrzam i uživao sam u svakoj minuti ovog iskustva. Vrijeme je tako brzo prošlo da se poslije nisam želio odvojiti od automobila".

Sébastien Loeb upravljao je s Citroënom C4 WRC, a Stéphane Sarrazin mu je sjedio s desna. Odvezli su 3 km na makadamu u blizini Domaine de Riboux, 15 km od staze. Nakon nekoliko riječi savjeta od strane Sébastiena Loeba, Sarrazin je prošao 12 dionica u 2 dijela, postigavši vrijeme slično Sébastienovom.

Stéphane Sarrazin: "Možda bismo mogli zamijeniti mjesta na utrci? Sébastien bi mogao doći na moje mjesto na utrci izdržljivosti, a ja bih mogao voziti umjesto njega na rallyju. Naravno, šalim se, ali iznimno sam uživao vozeći C4 WRC. U odnosu na rally automobile koje sam vozio u prošlosti, impresionirala me uravnoteženost automobila, a naročito lakoća postavljanja u zavojima. To je stvarno efikasan i vrlo predvidljiv automobil u kojem se odmah osjećaš dovoljno siguran da ubrzaš u kratkom vremenu. Bilo je odlično i volio bi da je duže potrajalo".

Na kraju dana oba vozača uputila su se prema Rallye du Var, da bi sudjelovali u zadnjoj dionici francuskog rally prvenstva, Sébastien Loeb i njegova supruga u Citroënu C2 Super 1600, a Stéphane Sarrazin i Jacques-Julien Renucci u novom Peugeot 207 RC Rallye, koji će biti "nulti" automobil.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top