"Ljuljanje" automatika, DSG-a?

"Ljuljanje" automatika, DSG-a?

Član
Jako korisna stvarka na snijegu sa rucnim mjenjacem, kad se krenes zaglavljivati, malo zaljuljas auto i iscupa se. A kod dosta automatika da bi presaltao iz P u D moras drzati pritisnutu kocnicu, a s tim onda nema ljuljanja auta ili je ipak moguce? Nisam nikada probao, sad mi pade napamet po ovom snijegu...
 
Super Moderator
Moguce je samo malo teze.. I ko nema osjecaja bas puno onda je automatic dosta bolji
 
Član
ali mozes ga drzati u prvoj i zaljuljati samo dodavanjem i oduzimanjem gasa zar ne ? mislim da ne prebacujes iz P u D i iz D u R (ili kako vec stoji za rikverc)
 
vecina novijih automatika mora imat pritisnutu kocnicu da bi saltao, al problem je sto skoro svaki automatik ima "zastitu" tj kasnjenje ubacivanja u R, tj par sec tako da tesko..
 
Član
c0d14c fol je kod automatika i kad pustis gas on ne ide u rikverc, nego il stoji il se polako krece naprijed - ako je u D. Znaci ne "pritiscu kvacilo" kada pustis gas, a ja kad ljuljam auto bas to radim, npr. krenem naprijed, pa kvacilo pritisnem kad vidim da ce stati i tako par puta dok ne dobijem zalet da se iscupam iz snijega. To me u ovom dubokom snijegu par puta spasilo od potpunog zaglavljivanja, pa mi pade napamet jel to moguce i sa automatikom - DSG-om uraditi.

selmir_tz mislim da kontam sta pises, moram probati nekada koliko je to efikasno :D
 
Kod mene je mercedes 124 automatik tako da je to dosta slabo od danasnje tehnologije automatika i poredano je P R N D 3 2 Obicno kad saltas iz R u D drzis kocnicu tako da jedino da pumpas gas u D a on se malo vrati nazad sam... Imas 3 to je nesto tipa kao D samo jaca snaznija, 2 to je spora a snazna..... Napravis neki koktel i izvuces se :lol:
 
Super Moderator
Nema to veze iz p u d to je kao prvo nemoguce osim ako hoces mjenjac pokvariti. Izmedju R i D je N - neutral i tako se to radi sa automatikom krenes naprijed i kad ga cimnes stavis u n i kad se vrati auto opet u D i lagan gas. Ja sam to savladao jer ove zime vecinom automatica vozam. Isto tako mozes i u rikverc
 
a ako ti malo fali da negdje izadjes samo ga u D i izadjes iz auta i sam sebe guras gasa ima dovoljno jer na leru automatik kada je ubacen u D sam krece tako je bar kod golfa dvice ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
a ako ti malo fali da negdje izadjes samo ga u D i izadjes iz auta i sam sebe guras gasa ima dovoljno jer na leru automatik kada je ubacen u D sam krece tako je bar kod golfa dvice ;)
:cool::cool:
 
Član
Ne treba pritiskati kocnicu uvijek,dovoljno je jednom i onda na rucici mjenjaca drzati onaj prekidac i to je to,slobodno saltanje dok je pri maloj maloj brzini.
 
zadnja-kocnica je napisao(la):
Kod mene je mercedes 124 automatik tako da je to dosta slabo od danasnje tehnologije automatika i poredano je P R N D 3 2 Obicno kad saltas iz R u D drzis kocnicu tako da jedino da pumpas gas u D a on se malo vrati nazad sam... Imas 3 to je nesto tipa kao D samo jaca snaznija, 2 to je spora a snazna..... Napravis neki koktel i izvuces se :lol:

To 2 3 nisu ti jaca snaznija, nego ne salta dalje, ako je u druga brzina, nema dalje, to ti je dobro ako se spustas nizbrdo, ubacis u 3 i motor lagano koci, jer ako bi ga pustio u D hvata zalet moras kociti :) Ja sam to zato koristio!

Kod mene u okca ima dugme W/S, trazio sam po netu, kao W winter zimi, a S somemer za ljeto, valjda kad je u W krece iz druge, da se lakse krene, sprecavanje proklizavanja sta ja znam, mada jos nigdje nisam nasao konkretan odgovor!

Nego sto se tice ljuljanja, jedino npr u R pa dokle moze, i onda kocnicu, pa u D pa pun gas, ali to za malo vece zalete, ona ljuljanja u mjestu tesko da se moze izvesti!

Po meni automatik je dobar u brdu, ne moras razmisljati hoceli krenuti u rikverc, pustis sve ono stoji ne ide nazad, opet ima mane, ne mozes ga upalit na guranje:lol::lol:, ne mozes ga slepat i sl:icon_sad:
 
Član
mislim da se moze upaliti kad je u N, na guranje i sljepat isto tako mozes..., jedini je fazon što ja to nisam (hvala bogu) prilike da isprobavam...

a što se ljuljanja tiče, ja kad zapnem malo idem u r izbacim u N pa u D i uvijek tako hocee ubacit...moj u D uvijek ubacuje ne treba kocnica (tj iz N-u-D) a u R treba i dugme pritisnut i kocnicu...;)
 
Salle je napisao(la):
mislim da se moze upaliti kad je u N, na guranje i sljepat isto tako mozes..., jedini je fazon što ja to nisam (hvala bogu) prilike da isprobavam...

Upaliti moze u N ali na kljucu... gurati ga mozes ali kratko jel kad kocis kocnica ti postane tvrda i eto jos troska tako da kablove uvijek u gepekt i ok :lol:


Salle je napisao(la):
a što se ljuljanja tiče, ja kad zapnem malo idem u r izbacim u N pa u D i uvijek tako hocee ubacit...moj u D uvijek ubacuje ne treba kocnica (tj iz N-u-D) a u R treba i dugme pritisnut i kocnicu...;)
ja drzim i iz N u D kocnicu jer ako ti stoji auto uzbrdo u N ti se vraca na rikvec, a ti ces naprijed sa D prokrcis mjenjac :icon_question:
 
Član
Ovo je za starije automatike sa 3 brzine:

Sto bi neko ljuljao automatika, kada on sam u D lagano krene i uz blaze brdo, a o ravnici da ne govorim???
I kako neko moze ubacit u R kada se auto krece (mislim naprijed), to uopste nije moguce jer on sam ima zastite da to nije moguce nikako...
Automatik se ne moze upalit na guranje, provjereno :cool:
 
Top