ljudi pomagajte, mali psic u pitanju

ljudi pomagajte, mali psic u pitanju

Član
evo slika, veceras sam ga naso kraj puta, strasno je mali, nisu mu se jos ni oci otvorile, nisam mu uspio nac leglo, nemam pojma gdje mu je keva a ne znam sta da radim s njim nit imam srca da ga ostavim da crkne ... cak stavise, djeluje mi ko da je nesto rasno jebiga, mislim da bi mogo bit lovacki ... ljudi trebaju mi upute kako da baratam sa njim jer ovako "mladog" kera nikad nisam imo ...

vphwde.jpg
 
Član
Svaka cast sto mu hoces pomoci...prioritet je da ga nahranis na bilo koji nacin,npr. mlijekom iz flasice od soka,na vrh flasice stavis 1 prst od gumene rukavice koju probusis iglom,lagano mu otvoris usta i probas....to je bas prva pomoc,valjalo bi naci nekoga ko ima iskustva ili neko leglo u blizini,mozda bi ga prihvatilo...
 
Član
Svaka cast drug, skidam kapu, malo je ljudi koji bi to uradili vecina bi prosla bez razmisljanja. Za pocetak bi ti preporucio da odes do veterinara i da se posavjetujes kako i sta dalje ili probaj na netu naci. Druga stvar ostavis li ga sebi sigurno neces boljeg druga imati od njega, jedino bice koje ce te vise voljeti od sebe samog. Preporucujem ako imas uvjete ostavi ga, neces se pokajati, ja imam dva psa i ne zalim ni sekunde sto ih imam...;)
 
Član
Vec su ti rekli sta bi trebao, obavezno mlako mlijeko moze i iz djecije flasice s pipom, a onda veterinaru ako mislis ostavljati moras ga voditi da mu da inekciju protiv stenecaka:icon_smile:

Svaka cast za ovo, a lijep je psic;)
 
Član
uspio sam ga nahranit i to pofino sa malo vecom spricom i na vrhu sam spojio crijevo od zraka za akvarijum (mali komadic cisto ako pritisne da pritisne nesto mekano a ne plastiku od sprice) ... nije lagano nikako, al sta se moze ... sinoc sam bio primjetio da ima na jadniku malo buha pa sam ga, kad je zaspo, malo zalio neo-pitroidom i jutros, zena kaze dosta ih pocrkalo pa, posto se ne moze lizat, nastavicu sa tim tretmanom jos malo da ih sve sredim ... probacu mu danas otic nac leglo, kolko god ga volio zadrzat od te ljubavi nema nista jer cu uskoro da letim nazad za ameriku na poso i nema me opet 6 mjeseci ...
 
Član
Selmir1 je napisao(la):
Druga stvar ostavis li ga sebi sigurno neces boljeg druga imati od njega, jedino bice koje ce te vise voljeti od sebe samog.
Rodjena majka ce te izdati i ostaviti ali pas, ako si dobar prema, njemu,nikad.
 
Član
zena i ja smo othranili nekoliko ztivotinjka (pasa, macaka) koji nisu jos bili ni progledali...

znaci u prvu apoteku i kupis medicinsku spricu vecu, onda toplo mlijeko, uhvatis ga za kozu glavei podignes mu prednji dio tijela od zemlje a da je zadnjim nogama oslonjen na zemlju, spricom mu lagano dodajes mlijeko u usta i pratis tempo kojim on pije, ako postavis ruku tako da se on osloni prdnim sapama na nju dok pije to je onda super jer u tom polozaju se hrani na majci.

e da... ono najvaznije... svakih par sati ga trba hraniti po malo, preko noci naravno neces ustajati pa ga navece malo bolje nahranis ali ujutro prije umivanja trk da ga hranis ponovo,

Mukotrpan posao, zena je nedavno odhranila 5 mačića pored tog sto smo i mi imali sina od 8mjeseci starosti i dvije kucne mačke... ma ludnica!!

Ali je srce puno kad tu zivotinju vidis da skakuće po dvoristu kasnije ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
zena i ja smo othranili nekoliko ztivotinjka (pasa, macaka) koji nisu jos bili ni progledali...

znaci u prvu apoteku i kupis medicinsku spricu vecu, onda toplo mlijeko, uhvatis ga za kozu glavei podignes mu prednji dio tijela od zemlje a da je zadnjim nogama oslonjen na zemlju, spricom mu lagano dodajes mlijeko u usta i pratis tempo kojim on pije, ako postavis ruku tako da se on osloni prdnim sapama na nju dok pije to je onda super jer u tom polozaju se hrani na majci.

e da... ono najvaznije... svakih par sati ga trba hraniti po malo, preko noci naravno neces ustajati pa ga navece malo bolje nahranis ali ujutro prije umivanja trk da ga hranis ponovo,

Mukotrpan posao, zena je nedavno odhranila 5 mačića pored tog sto smo i mi imali sina od 8mjeseci starosti i dvije kucne mačke... ma ludnica!!

Ali je srce puno kad tu zivotinju vidis da skakuće po dvoristu kasnije ;)

vjerujem ti da je sreca, meni ovaj vec prirasto a stvarno ga ne mogu zadrzat ... sacu otic da vidim mogul mu nac leglo, sinoc bilo kasno, nista se nije vidilo, danas ako uspijem dobro i jest ako ne valja mi ga othranit ...
 
Član
pa neznam jesi li ga hranio skoro ali ako nisi odlad si objavio prvi post... uskoro neces ni morati....
 
Član
vidjet cu ja sa drugom on trazi lovackog pokazat cu mu sliku pa nek vidi jel lovacki i tebi preko vikenda ako ti nije mrsko da ga uslikas malo bolje on ba ga uzeo sigurno
 
Član
-Suki- je napisao(la):
pa neznam jesi li ga hranio skoro ali ako nisi odlad si objavio prvi post... uskoro neces ni morati....

hranili smo ga sinoc 2 puta i od jutros 3 puta sve sa spricom ... sad je pravo zivahan, juce se gotov pa nije ni mico, sad vec pokusava da hoda pomalo al mu ne ide, nema snage nije se jos dovoljno razvio i bas je smjesno kolko je sav nekakav smotan :D ...
 
Član
eddo je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
pa neznam jesi li ga hranio skoro ali ako nisi odlad si objavio prvi post... uskoro neces ni morati....

hranili smo ga sinoc 2 puta i od jutros 3 puta sve sa spricom ... sad je pravo zivahan, juce se gotov pa nije ni mico, sad vec pokusava da hoda pomalo al mu ne ide, nema snage nije se jos dovoljno razvio i bas je smjesno kolko je sav nekakav smotan :D ...

Prijatelju svaka ti cas dabogda te dragi Allah nagradio za dobro dijelo :cool:
 
Top