Leerlaufregler (???)

Leerlaufregler (???)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ovako,Sejo mi od pocetka ima uzasno spor odziv na gasu,ne mislim na nedostatak momenta,nego na dodir papucice,znaci kasni jedno 0.5-1 sekundu nakon sto udaris po papucici.Nisam na to nesto puno obracao paznju do neki dan.Enivej,rece mi jedan momak da mi je stradao tzv. leerlaufregler sto god to znacilo.

Uglavnom da pitam jel problem u tom Leerlaufregler ili necem drugom? Zatim kako se to po "naski" zove i kolika je cijena okvrno?

Hvala ;)
 
Član
ma to regulise valjda na koliko ce obrtaja raditi motor kad ne diras papucicu gasa,a mozda jos nesto regulise,cekaj da se javi neko strucniji :)
 
Pa da i meni to prvo ima logike,mislim po nazivu,al eto haj valjda se javi neko strucan,veceras haman nema nidje takog jednog:D
 
Član
Vozi na dijagnostiku vidi imal kakvih gresaka. Moze biti prijavljenih gresaka i bez ikakvih lampica da su upaljene. Taj tvoj problem sa odzivom na gas moze uzrokovat milion stvari. Kada ode motoric ler gasa nemiran je ler, gasi se na leru i tako to. Moguce i da je neko od crijeva vakumskih puklo ili nije stegnuto. Moze biti senzor polozaja gasa...
 
Član
Deyo je napisao(la):
Nema veze regulator dok voziš, to ti je automatski saug dok se ne ugrije auto i da se ne ugasi na leru. Ako motorić ne radi onda bi ti se gasilo na leru itd. Mislim da je taj dio oko 250KM.
Kod mene je slab bio odziv, dizne bile začepljene...
PS sad je ko min'a :D

Deyo za koje si tu auto kupovao pa 250KM regulator ler gasa :D

Ako auto na leru radi normalno... ne varira gas, čak i ako je auto hladno... tj. radi na više obrtaja hladno ali mirno dok se ne ugrije... onda nije ler gasa u pitanju...

ja sam imao isti slučaj na golfu 2 1.6 benzin, kod mene se raštelovao karburator bio i imao sam taj problem, i još 4-5 problema zajedno sa njim... sve ih karburator prouzrokovao...
 
ok,hvala vam puno.Znaci nije taj leerlafrglalfanaf:D kriv. Ali sad kad ste pomenuli to,pa mogu reci da mi je i na leru prilicno nemiran motor,lagano se dizu i spustaju okretaji (i na leru radi na oko 900okr. pa varira gore dole za po bubam 10-20 okr.)

Uglavnom idem ovih dana majstoru svejedno,valja bal. stanglu novu uzimat (savijena ova) i jos bruka sitnica pa cu i to vidjet.Hvala drugari ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top