Lazy Lizard vol. 2

Lazy Lizard vol. 2

Član
Eh ovako...
Mnogi je vec znaju od prije (vecina) a sad u novom obliku
2nqboxs.jpg


Nakon dvije god. garayiranja sto zbog privatnih sto zbog posla itd razloga opet ide na cestu :D

Necu puno peglati vec samo postavljati slike ;)

ovakva je bila pred pocetak sadasnjih radova
2889kjk.jpg


i onda se kupila nova hauba na kojoj se radio bad look

6ifytu.jpg


poravnao gepek i ukinut prostor za tablicu
2ilkocm.jpg


prosirene zadnje obrve jer su kacile gume a mora ici u pod maximalno :D

35n7btf.jpg


(oprostite na kvaliteti slika al samo te imam od tad slikane mobitelom)

u medjuvremenu se malo radilo na felgama
rhjthf.jpg

i kad sam vidjeo kako izgledaju ispolirane i skontao da svi furaju ispolirane odlucio sam da ih ofarbam :icon_biggrin:

xgfa8.jpg


...jedva sam nasao sarafice zamjenske od inoxa za one plasticne
i naravno vrhovi koji idu umjesto cepova na centralnoj rupi
( rucni rad :icon_biggrin: )

15yhdh2.jpg


pa to sve izglda sad nekako ovako:D
dr7es8.jpg


tu su naravno i novi distanceri od 30mm a naprijed idu stari od 27mm(koji su do sad bili nazad)

t6dkcp.jpg



i evo je prije voznje na finalne obrade pred farbanje
ezplw3.jpg


poslije prvog dana radovi su tekli ovako
c7yo0.jpg

2coihb9.jpg

2ewibo3.jpg


sto se tice boje...hmmm. nesto je smiksano :icon_biggrin: pa ocjenite sami...
2yopeyp.jpg

1zp31qq.jpg

nisam htjeo da odstupam puno od moje stare zelene a ni da bude ista...

kupljena nova maska
mt3ukw.jpg


i trenutni dnevni boravak je ovakav :D

vr9g2g.jpg


dok je auto na farbanju malo smo se igrali sa farovima i dobili ovo :D
14dja5k.jpg

15cbpl2.jpg


skiveni ventili
34qwdx2.jpg


i tu su jos 4 gume 195/45/16 koje cemo da razvucemo na sve cetiri felge 9j

ima tu jos dosta stvari koje su stigle i koje treba spremiti al to ovo u dan dva vam prezentujem :icon_biggrin: jer sad imam previse posla i obaveza sto oko auta sto privatno...
 
Član
Kupljen i nastavak na prednju karambolku od Joya Ibize koji ce biti prepravljen i montiran na moju Ibizu

349bh3r.jpg


a tu je i neka nova muzika za gepeka koja oooodavno ceka na montiranje ;)

vpzvqa.jpg

2yvrmzs.jpg


tu su jos i ostale stare komponente koje su bile i prije pioneer pojacalo, kondenyator i dvd player koji sam dobio od supruge za godisnjicu:D
(slike kasnije)
 
Član
2m2850i.jpg


I evo neke friske slikice od veceras
11rdh6p.jpg

nz5b9u.jpg


Drug Amar je sve to fino pregledao :cool:
ot22vd.jpg

j14p6a.jpg

oshf5x.jpg

vq5ysp.jpg


Hauba pod zasitiom zbog varova na bad look/u itd... pa ce boja preko nje

2n651dh.jpg

2mg9h8y.jpg
 
Član
Danas se isto malo radilo, skidala se vrata, gepek, prednji blatobrani itd...

120toi0.jpg


Hauba ofarbana...
2n6dj4w.jpg

xm3omw.jpg


Gepek....
2dv7k2p.jpg


I naravno tu je glavna Sefica koja sve nadgleda :D
2eej2ad.jpg

sesrc3.jpg


dosta vam za veceras:D

i da jedna za Dragona
( ako uspijes skontat ovako o cemu sam ti pricao )
ovaj tamniji dio je unutrasnji lim koji se sastavljao sa vanjskim (od polustranice) i zato se stranica nije mogla napuhati, zasto su to radili nezz a mi smo stare obrve odrezali max (do vara) jer su vec stradale pa smo izvlacili vani od tok mjesta vara...

2nscjzd.jpg
 
Član
Evo par slikica od sinoc

2ilkiro.jpg


Opran je motor komplet i motorni prostor usput...

2gy7u6s.jpg


I evo ga :D veceras je pocelo je sastavljanje:icon_smile:
2qtbhy1.jpg

n46rgg.jpg

2ql633k.jpg

snds09.jpg

213ql95.jpg

33pg2s9.jpg

2zzku35.jpg

icl5c8.jpg

x5y29s.jpg

ac8o6b.jpg
2j0jat1.jpg


... i poslije svega ovoga zena me natjera da tapacire ponovo presvlacim sa zelenim detaljima :icon_cry: ko je ovde lud :D

2zizb40.jpg


a neki novi stickeri su tu :D
r88mjt.jpg


sutra ostaje jos yadnja karambolka i pragovi da se urade a prednja ceka da se dostavi nekako iz zenice:icon_sad: pa da ide na sastavljanje kod Senada (plasticara) u Hrasnicu i naknadno farbanje...

toliko za veceras odoh raditi:D
 
Član
Poslije farbanja....
35hl9fo.jpg


drcu2o.jpg


28ip1dv.jpg



Ibiza se vratila u garazu na stavljanje itd pa na tehnicki za registraciju...


oqeyxx.jpg

25p7hqw.jpg

2hej4ua.jpg

fu7ry8.jpg

242ah6f.jpg

mcpwxy.jpg

2nrp6h.jpg


Tapacirunzi oprani...
2agpy6f.jpg


I stavljena nova alcantara...a sutra dok se osusi ide ukrasna lajsna da se ne vide sastavi...

3445liq.jpg



Sutra ide kod Amara na montazu sajbi, ostalih sitnica i dotezanja...i ako bude sve OK stize karambolka originalna i ide na sastavjanje sa nastavkom koji smo nabavili ranije...
 
Član
da ne bude nista se ne radi, tehnicki je zavrsen,tablice se cekaju a u medjuvremenu gepek i ostale stvari se slazu
dy5f12.jpg

34nsl7a.jpg


Ostale slike kako je sve ispalo sutra u toku dana...
 
Član
Auto se sklopilo kako tako sa se moze otici na more i tu je bilo svakakvih desavanja po pehu, prema CG pukne mi zadna guma al bukvalno se razletila,sreca felga je ostala ok, i morao voziti na rezervi 150 i kusur kilometara jer nigdje od haman scepan polja do bara niko nema ni slican profil 195 45 16, nadjem u Baru 205 45 i vratim se ok do Sarajeva, poslije toga 4 dana krenem u HR na more i cim sam presao granicu OPET po pehu bahatoscu pukne mi tek zamjenjena sajba.... Sad kad sam se vratio. Na redu je opet sajba, nova karambolka da ode na farbanje, felge na farbanje, zastita na pod i blatobrane, tapaciranje sjedista... Slike dok prebacim na comp...
 
Član
Prednja karambolka je NAPOKON sastavljena, posto je bilo komplikacija oko sastavljanja zbog razlicitih materijala (nisam htjeo poliester vec varenje plastike) na kraju smo ipak morali malo poliester malo varenje plastike, u sustini nije jos gotova jer sad ide fina obrada pa farbanje, sliku postavim dok prebacim sa mob.
 
Član
Evo i slikica;)
DSC_2687.jpg



sa strane je ubacen jedan dio od poliestera i mjesavine plastike jer je originalna karambolka 10tak cm duza sto se na slici moze vidjeti
DSC_2695.jpg
tu su i originalne plastike sa mrezicom za maglenke..
DSC_2704.jpg

kompletna izgleda ovako
DSC_2701.jpg


ali ima jedan dio koji mi se ne svidja mada drugacije se nije moglo sastavit pa ce biti jos malo prerada prije farbanja, donji dio je izbacen 3-4mm od gornjeg a to necu pa cemo taj dio gdje je izbaceo necim popuniti (ne kitom vec najvjerovatnije pur pjenom ) da bi poravnali i dobili zeljeni oblik i onda sloj poliestera da to povezemo...

evo koji je to dio i kako to izgleda
DSC_2692.jpg
DSC_2696.jpg

al posto ide zima to cemo lagano raditi da bude po PS-u
 
po mom nekom misljenju karambolka ima previse neki vrsta materijala i spojeva da se neznam kako radi uvjek pokaze neke crte riseve ili rupice jer se smola kad tad povuce u sebe kao i filer mislim da bi bila bolja opcija oem branik sa nekim mocnim lipom jer ovo ce izaci dosta a cim se negdje dirne puca dok se orginal samo savija to je samo moje misljenje nista vise ostalo je ok sretno dalje
 
Član
po mom nekom misljenju karambolka ima previse neki vrsta materijala i spojeva da se neznam kako radi uvjek pokaze neke crte riseve ili rupice jer se smola kad tad povuce u sebe kao i filer mislim da bi bila bolja opcija oem branik sa nekim mocnim lipom jer ovo ce izaci dosta a cim se negdje dirne puca dok se orginal samo savija to je samo moje misljenje nista vise ostalo je ok sretno dalje

Upravo zato nisam htjeo da ide puno poliestera i kita ili slicnih stvari, a mislim da ce to biti sve OK kad se zavrsi jer je zbog toga radim polako i mislim na sve sitnice ;)
A uvijek moze ici klasika sa nekim dodatkom .... vidjecemo ;)
 
Član
Bili su upravu, lijepo je vidjet nešto drugačije, nešto što je odavno tu... Kad sam sad vidio Ibizu u Sa na zadnjem skupu baš se isticala :)
 
Top