Laptop HP

Laptop HP

Član
situacija slijedeca, rodjak mi ima laptop HP compaq6000 i 99% da mu je maticna riknula. interesuje me sad, da li neko ima tu maticnu plocu za prodat, HITNO JE

ili druga solucija, ako neko ima neki laptop. bilo kakav samo da mu normalno radi word i da se moze normalno konektovati na internet, i da bi mijenjao za ovaj neka se javi.

mislim da je 2,0 procesor, 80gb diska, 1gb rama...

sto se tice ove zamjene, vazi DO nedjelje, posto u nedjelju putuje, a treba mu da neke poslice obavi dok bude tamo ;)
 
to ti je hp nc6000 ( provjeri jel taj model ) nije ploca otisla neko je otisao jedan chip profulana serija hp laptopa svaki kvalitetniji mobi servis moze ti srediti taj kvar ako nije skroz chip otisao tj MAX 1987 vidi malo po netu ili na youtube sta i kako sa njim mana jer blizu procesora stavljen

prodaj stisnuti i drzati laptop jaci pritisak na naljepnica ima iznad tastature vise je na desno i ako se dovoljno stisne zna se nekad upaliti



i samo da pitam simptome nekad upali a nema slike?
 
Član
ne moze se upaliti. ne daje znake zivota, crno pa crno :D ovaj jaran mu, sto inace cacka oko kompjutera je probao sve varijante i kaze da mu je 99% otisla maticna. sto se tice oznake, na njemu pise ona gore koju sam napisao.

e sad dal ima neka "dodatna" oznaka nezz...
 
jel ovaj?

2917.jpg
 
Član
hmm nisam bas 100% siguran, ako me dobro sjecanje sluzi, mogao bi biti. ajd poslacu rodjaku sliku, pa cu javnut ;)
 
Član
evo sad mi rodjak rece, jeste to taj laptop ;)

i sta mu treba raditi i koliko otprilike kosta taj popravak?? :icon_biggrin:

hahah, evo ga sad me zove, kaze uspio upalit na taj fazon pritiskanja :D nekad hoce, nekad nece. i znas li ti tacno sta tu treba uraditi??
 
ja sam ih imao do sad 10 komada na servisu i samo taj problem jer su sa donje strane ploce stavili taj kontrolor napajanja i desio mu se hladan lem znaci izvaditi plocu i dati da duvaljkom se prelemi taj chip ima i na youtube upustvo za sanaciju tog problema i laptop poslije radi po dvije ili tri godine
 
Top