LAMPICE : ABS & ESP

LAMPICE : ABS & ESP

Član
Zdravoo forumašii
Imam jedan problem, pa da podijelim sa vama..

Već nekoliko dana lampice ABS i ESP se ne gase..Esp ne mogu da ugasim, kao pre, palim gasim kad hoću
Prošle sedmice sam išao do Zvornika.. Bratunac-Zvornik i stao da nešto uzmem u marketu i kad sam upalio auto, nisu bile upaljene
Posle 5-6Km opet isto, upaljene i ne gase se..
Zna li neko uzrok, ili slijedi samo dijagnostika..?

12026406_883747641713747_83158716_n.jpg
 
Član
Neki od senzora ne valja, mozes vidjeti dijagnostikom koji je a to se moze i rucno pregledati koji je neispravan...
 
BHT Ovisnik
Provjeri i sijalice dal ti rade. Smjesno ali cest uzrok na golfu/passatu i sl. Kolegi sam to 2x rijesavao na golfu 4, drugom na passatu. Crkne jedna sijalica od stop svijetla. (ne zadnje svijetlo nego bas od kocionog kada stisns kocnicu) i zna izbaciti ESP, ABS, grijače i sl. Ovaj isao do par majstora govore garant senzor ABS-a bla bla, gluposti. Rekoh haj ti dodi da ga spojimo i vidio. Spojim,rekoh pristisni kocnicu, on stisne ne radi lijeva. Promjenim sijalicu i gresaka nema :)
Ne mora znaciti da u tebe bas nije neki kvar,ali evo ti primjer sta se na VW događa i sta sam osobno imao iskustva, pa moze biti da je i tebi
 
Član
Provjeri i sijalice dal ti rade. Smjesno ali cest uzrok na golfu/passatu i sl. Kolegi sam to 2x rijesavao na golfu 4, drugom na passatu. Crkne jedna sijalica od stop svijetla. (ne zadnje svijetlo nego bas od kocionog kada stisns kocnicu) i zna izbaciti ESP, ABS, grijače i sl. Ovaj isao do par majstora govore garant senzor ABS-a bla bla, gluposti. Rekoh haj ti dodi da ga spojimo i vidio. Spojim,rekoh pristisni kocnicu, on stisne ne radi lijeva. Promjenim sijalicu i gresaka nema :)
Ne mora znaciti da u tebe bas nije neki kvar,ali evo ti primjer sta se na VW događa i sta sam osobno imao iskustva, pa moze biti da je i tebi

Jedino što sam primjetio da mi je sijalica slabija kod desnog prednjeg fara kad upalim svjetla..Ostaloo ok
 
Član
Skinuo sam prednji lijevi točak i vidio 2 žice (plava / žuta)
Nisu spojene, kao da ih je disk " obrusio " i stoje u prazno
Da li je to neki dio ABS?
 
Top