lampica od ulja se pali na vioskim obrtajima

lampica od ulja se pali na vioskim obrtajima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam problemcic na golfu kr je motor kad ga stiscem u visoke obrtaje upali se lampica od ulja pustim gas ona i dalje svjetili malo dam gasa onda se ugasi i onda opet nekad se ne upali nekad upali na leru radi na 1000 obrtaja nepali se uopste motor normlano radi i kad je lampica upaljena temperatura ullja normalna ne raste uopste motor se ne girje temperatura je normalna sta bi to moglo biti dal mi na satu nije neki problem pa se sama pali mjenjo sam pecurku stavio drugu isto se desava kad maloprije sam vozio od u 5 brzini od 160 do 180 sam ga zaleto kad nabijem gas ona se upali i isaltam ga radi na leru sija i dalje malo dam gasa ugasi se neznam koji joj je djavo nervira me dal moze biti da je pumpa od ulja oslabila ??
 
Član
imas dvije ampule(pecurke )od ulja,jedna je za visoki druga za niski pritisak,jedna se nalazi na kucistu filtera a druga na glavi motora,zamijeni i tu drugu.
 
Član
a to nisam znao sad bas odo da vidim odma na autu to pa se javim ujeudno cu vam i slikat sta kod mene ima na nosacu filtera da vidite pecukre

bio sam sad gledo na glavi nema ni jede ampule-pecurke ima samo od coka i ima 3 mala indikatora temperature a 2 ampule-pecurke ima dole na nosacu filtera boje su smedji i bjelli savicu i sliku sad neznam koji mu je ***** motor normlano radi -.-

evo kako izgleda da samo nije ono naj gore pumpa ili lezajevi -.-
 
Član
bogzagti je napisao(la):
a to nisam znao sad bas odo da vidim odma na autu to pa se javim ujeudno cu vam i slikat sta kod mene ima na nosacu filtera da vidite pecukre

bio sam sad gledo na glavi nema ni jede ampule-pecurke ima samo od coka i ima 3 mala indikatora temperature a 2 ampule-pecurke ima dole na nosacu filtera boje su smedji i bjelli savicu i sliku sad neznam koji mu je ku*ac motor normlano radi -.-

evo kako izgleda da samo nije ono naj gore pumpa ili lezajevi -.-




Ta ti je za niski pritisak a imas kao sto rece code KR za visoki ona ti je na desnoj strani glave motora.Zamjeni i tu mada je GTI golfovima mana u toj kontrolnoj ploci cesto zaebava lampica a mislis da nije u redu pritisak.
 
Član
druze al nema na glavi vise ni jedna pecurka samo ove dovije i to na nosacu filtera na glavi ima pecurka od hladnog starta to jest od coka ona kafena sa dzekom i ima 3 indikatora temperature sto se uvrcu u glavu
nije mi jasno samo na vecim obrtajima se pali a na niskim nista vozio sam jedan dan 20 km auto tako skorz je sviralo i lampica je blinkala auto normlano radi sve tako niti se grije ni nista ulaj ima na max sad dal me ove dvije pecurke ne jebavaju ili mi je pumpa oslabila lezajevi se necuju uopste motor radi perfekt
 

rs6

Član
kod jarana se na slk mercu isto to desavalo i bilo do lezajeva .... sad opet ne znam, samo ti pretopstavljam ...
 
Član
rs6 je napisao(la):
kod jarana se na slk mercu isto to desavalo i bilo do lezajeva .... sad opet ne znam, samo ti pretopstavljam ...

nemam pojma stvarno nerira me to se pocne desavat tamo od 4 do 6 7 000 obrtaja a vako kad vozim normlano nista :/ nisam pametan stvarno ako nerijesim nista skidam karter da pregledam lezajeve u kakvom su stanju ako oni budu ok onda je pumpa zakazala
 
Član
bogzagti je napisao(la):
druze al nema na glavi vise ni jedna pecurka samo ove dovije i to na nosacu filtera na glavi ima pecurka od hladnog starta to jest od coka ona kafena sa dzekom i ima 3 indikatora temperature sto se uvrcu u glavu
nije mi jasno samo na vecim obrtajima se pali a na niskim nista vozio sam jedan dan 20 km auto tako skorz je sviralo i lampica je blinkala auto normlano radi sve tako niti se grije ni nista ulaj ima na max sad dal me ove dvije pecurke ne jebavaju ili mi je pumpa oslabila lezajevi se necuju uopste motor radi perfekt
Evo ni ja vise nisam siguran bas sam maloprije gledao moj motor i kao sto kazes dvije su cukice na filteru.Izmjeri pritisak ulja,ako je u redu ok onda zamjeni indikatore ako opet bude zice spoji negdje na masu da se vise ne pali i zdravo ;)


Pritisak ulja mislim da bi trebao biti 2 bara na 2000 rpm pa do 4 bara na punom gasu.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
bogzagti je napisao(la):
druze al nema na glavi vise ni jedna pecurka samo ove dovije i to na nosacu filtera na glavi ima pecurka od hladnog starta to jest od coka ona kafena sa dzekom i ima 3 indikatora temperature sto se uvrcu u glavu
nije mi jasno samo na vecim obrtajima se pali a na niskim nista vozio sam jedan dan 20 km auto tako skorz je sviralo i lampica je blinkala auto normlano radi sve tako niti se grije ni nista ulaj ima na max sad dal me ove dvije pecurke ne jebavaju ili mi je pumpa oslabila lezajevi se necuju uopste motor radi perfekt
Evo ni ja vise nisam siguran bas sam maloprije gledao moj motor i kao sto kazes dvije su cukice na filteru.Izmjeri pritisak ulja,ako je u redu ok onda zamjeni indikatore ako opet bude zice spoji negdje na masu da se vise ne pali i zdravo ;)


Pritisak ulja mislim da bi trebao biti 2 bara na 2000 rpm pa do 4 bara na punom gasu.

jebes mu mater koliki pritisak mora biti kad auto radi na leru ???? ako znas mozda



bogzagti je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
bogzagti je napisao(la):
druze al nema na glavi vise ni jedna pecurka samo ove dovije i to na nosacu filtera na glavi ima pecurka od hladnog starta to jest od coka ona kafena sa dzekom i ima 3 indikatora temperature sto se uvrcu u glavu
nije mi jasno samo na vecim obrtajima se pali a na niskim nista vozio sam jedan dan 20 km auto tako skorz je sviralo i lampica je blinkala auto normlano radi sve tako niti se grije ni nista ulaj ima na max sad dal me ove dvije pecurke ne jebavaju ili mi je pumpa oslabila lezajevi se necuju uopste motor radi perfekt
Evo ni ja vise nisam siguran bas sam maloprije gledao moj motor i kao sto kazes dvije su cukice na filteru.Izmjeri pritisak ulja,ako je u redu ok onda zamjeni indikatore ako opet bude zice spoji negdje na masu da se vise ne pali i zdravo ;)


Pritisak ulja mislim da bi trebao biti 2 bara na 2000 rpm pa do 4 bara na punom gasu.

jebes mu mater koliki pritisak mora biti kad auto radi na leru ???? ako znas mozda



aha ok premjerim pa cu napisat stanje ako bude to onda indikatori nevaljaju sigurno -.- :icon_mad:
 
Nemoj se zaj. po mom misljenju ti je zacepljena uljna pumpa...skini karter ocisti ju i provjeri...u vecim okretajima nemoze isporuciti dovoljnu kolicinu ulja i zato ti se pali lampica.
Provjeri to da ne skuris motor;)
 
Član
u jarana na 8v isti problem bio nije znao sta je kontao da je problem na tabli i da se bezveze pali lampica od ulja sve dok nije dosao na ideju da malo vise procacka na tome kad je otisao majstoru problem bio u uljnoj pumpi nije mogla da isporuci dovoljnu kolicinu ulja pri visokim obrtajima.druze pogledaj malo to oko uljne pumpe nemora znacit da je najgore;);)
 
Član
a to sam i konto urad sigurno to nije nikad ni cisceno ko zna dal je to ikad iko diro pa cu skinuti karter i to odradt hvala svima na savjetima :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top