lamela golf 2 1.3

lamela golf 2 1.3

Član
sorry sto ponovo postavljam ovu temu jer prvu izgleda nisam postavio gdje treba.naime imam problem sa lemelom ili korpom lamele.prilikom presaltavanja iz 2 u trecu brzinu i pustanja kvacila auto nemoze da povuce jednostavno cuje se nesto kao zzzz i nista mi nije jasno tako se desava kad se presalta iz 3 u 4 brzinu.ustanovio sam da nije konkretno do lamele jer sam je mijenjao prije 2 god i ona stara nije mogla nikako jer kad se desi da presaltam i pustim kvacilo ona nikako ne hvata auto dreci kako dreci.sta bi moglo biti jer tad zamajac nisam mjenjao dali bi moglo biti do kakvih dijelova u setu kvacila jer u staroj lameli su bile puknute dvije one opruge u setu kvacila i onaj lezaj na potisnoj ploci nije bio bas najbolji
 
Početnik
Jel ti kvacilo odvaja pri vrhu? Osjetis li da lamela smrdi tako kad par puta proklize?
Jel ti se to desava isto i kad je hladan i topao motor?

Moze biti da ti nije kvacilo dobro nastelovano, i ako tako duze vozis vec si ostetio lamelu,
dalje moze biti da je poderana lamela ili korpa, "spaljena" lamela, ili da nije semering pustio ulje i zamastio istu...
mislim da trece nema ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Jel ti kvacilo odvaja pri vrhu? Osjetis li da lamela smrdi tako kad par puta proklize?
Jel ti se to desava isto i kad je hladan i topao motor?

Moze biti da ti nije kvacilo dobro nastelovano, i ako tako duze vozis vec si ostetio lamelu,
dalje moze biti da je poderana lamela ili korpa, "spaljena" lamela, ili da nije semering pustio ulje i zamastio istu...
mislim da trece nema ;)

majstori kad su mjenjali nisu dobro nastelovali kako sam ja mogao vidjet e sad ja kad sam vidio da ovo nesto nije uredu malo sam je nastelovao popustio onaj saraf na sajli i malo je bolje lamela hvata cim se malo odvoji od poda a ovo se desili nema 10 dana da me ovako zezaa lamela ne smrdi samo se ponekad cuje kao da skripi a isto je ili hladan ili topao
 
Početnik
Ma sta sad skripi? Koliko sam te skontao, presaltas, pustis kvacilo, slozis po gasu, obrtaji motora skacu, auto ne reaguje? Tako nekako valjda?
 
Član
Oggy je napisao(la):
Ma sta sad skripi? Koliko sam te skontao, presaltas, pustis kvacilo, slozis po gasu, obrtaji motora skacu, auto ne reaguje? Tako nekako valjda?

skripi kad ga okrecem to sam sad ustanovio kako je ovaj snijeg pa malo teze ide auto to hocu da kazem kad mu malo vise popustim kvacilo i jaci gas

arnes_c je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
Ma sta sad skripi? Koliko sam te skontao, presaltas, pustis kvacilo, slozis po gasu, obrtaji motora skacu, auto ne reaguje? Tako nekako valjda?

skripi kad ga okrecem to sam sad ustanovio kako je ovaj snijeg pa malo teze ide auto to hocu da kazem kad mu malo vise popustim kvacilo i jaci gas

al dobro to sad nije ni toliko vazno vazno je da odgonetnemo sta je u pitanju sto mu obrtaji skacu a auto ne reaguje
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
parvilo je da se mijenja komplet set,, pogrijesio si sto to nisi uradio,,
a moguce da ti lamela proklizava.

ja i jesam komplet set zamijenio samo nisam zamajac jer je bio dobar i nije bilo potrebe da se mijenja
 
Top