Lamborghini "obojan" u crveno

Lamborghini "obojan" u crveno

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nakon nedavnog priopćenja pristiglog iz Porschea, još jedan renomirani proizvođač ultrasportskih modela bilježi značajne gubitke u 2009. godini. Iako su krajem prošle godine čelnici Lamborghinija zadovoljno trljali ruke i hvalili se rekordnom prodajom, a samim time i profitom, 2009. donijela je potpuno drugačiji trend i pad prodaje za čak 40%.

06lav.jpg


Predsjednik uprave talijanske marke Stephan Winkelmann kaže da je ovogodišnji cilj ostati u plusu, a da se o rekordnim brojkama uopće više ne razmišlja. Čak štoviše, kriza je stigla iznenada, a kupci otkazuju narudžbe, bez obzira na gubitak pologa koji su uplatili prilikom naručivanja svog nesuđenog metalnog ljubimca. U Lamborghiniju tvrde da su dva uzročnika ovakvog stanja: jedno je činjenica da su njihovi tradicionalni kupci zaposleni u financijskom sektoru koji je trenutno u "banani", a drugo je da su se potencijalne mušterije solidarizirale sa svojim prijateljima i obiteljima koje su u nezavidnom položaju te im ne žele s novim Lamborghinijem dodatno dolijevati sol na ranu.
06lav2.jpg

Ipak, ovakav rasplet mogao se već otprije naslutiti, jer je u prošloj godini tržište Sjedinjenih Američkih Država palo za 20%, no Lamborghini su izvlačila nova tržišta poput Bliskog Istoka i Azije.
 
Član
Jasta jos pogotovo onaj iz Katara il odakle vec... Preko 900 auta u koja naravno nikad nije sjeo. Da mi hoce dati najmrze auto mogo bi kupit' pola Bosne :lol:
 
Član
JA vala i meni pa kad dodu bolja vremena prodat u pola cjene.......a do tad malo se furat dok se ima za gorivo....eheheh.........;)
 
Član
ko ce ga sipat, to je samo za gledat i slikat da mogu okacit na fejšbruk :icon_question::icon_biggrin:
 
Član
u damije ovo cudoviste snaso bih se ja pa makar kad bi ubacio motor od yugica mada nebi mogo mac ali ipak!!!
:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top