Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Lamborghini-Gallardo_LP550-2_2010_1024x768_wallpaper_01.jpg

Nova verzija Lamborghinijevog Gallarda, modelske godine 2010, nazvana je LP550-2, a budući da sem ovih fotografija još nema zvaničnog saopštenja, iz njegovog imena se može zaključiti da ima 550 konja i pogon samo na zadnjim točkovima.

Prema nezvaničnim informacijama, LP550-2 će koštati oko 10% manje nego 10 konja jači Gallardp LP560-4 sa pogonom na sva četiri točka, imaće oko 30 kg manju težinu, nudiće se u 8 boja, a biće napravljena ograničena serija od 250 komada. U nastavku možete pogledati još nekoliko slika, dok zvanični detalji tek slede.

Lamborghini-Gallardo_LP550-2_2010_1024x768_wallpaper_03.jpg

Lamborghini-Gallardo_LP550-2_2010_1024x768_wallpaper_04.jpg
 
Član
RE: Lamborghini Gallardo LP550-2

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni


Lamborghini je i zvanično saopštio da je nova verzija modela Gallardo (sa više od 9000 proizvedenih primeraka najuspešniji Lamborghini u istoriji) nazvana Gallardo LP550-2 Valentino Balboni, u čast njihovog test vozača.
Lamborghini-Gallardo_LP550-2_2010_1024x768_wallpaper_04.jpg

Već iz njegovog imena se može zaključiti da 5,2 litarski V10 agregat ima 550 konja (405kW) i pogon samo na zadnjim točkovima, odnosno 10KS manje od modela LP560-4 sa pogonom na sva četiri točka. U odnosu na LP560-4, LP550-2 Valentino Balboni nije izgubio samo 4x4 pogon, već su promene doživeli i aerodinamika automobila, ogibljenje i ESP sistem, dok je težina smanjana na 1380 kg.
Lamborghini-Gallardo_LP550-2_2010_1024x768_wallpaper_01.jpg

Rezultat je maksimalna brzina od 320 km/h i ubrzanje do 100 km/h za 3,9 sekundi.

Gallardo LP550-2 Valentino Balboni će biti dostupan u osam boja (uključujući i Bianco Monocerus, Verde Ithaca, Arancio Borealis i Nero Noctis), Scorpion točkovi su tamno sive boje, a kožna unutrašnjost u crno-beloj kombinaciji.

Biće proizvedena serija od samo 250 primeraka, i to po ceni od 162.000 evra bez poreza.
 
Član
:icon_eek::icon_eek:
valentino balboni je jedan sretan covjek,da mi je na njegovo radno mjesto samo jedan dan:cool::cool:
 
Član
bila je jedna reportaza o njemu. malo stariji cikica i provozo je bukvalno svakog lamba koji je proizveden otkako je on testni vozac. a ima tome polijepo :icon_biggrin:
a najludje je kad vidis kud ih testira. jedan "putic" koji se svakodnevno koristi sa 2 trake, pousko, a hadzo hladno vozi 2 stoje. i taj put su po njemu nazvali... :D
 
Član
emir_89 je napisao(la):
bila je jedna reportaza o njemu. malo stariji cikica i provozo je bukvalno svakog lamba koji je proizveden otkako je on testni vozac. a ima tome polijepo :icon_biggrin:
a najludje je kad vidis kud ih testira. jedan "putic" koji se svakodnevno koristi sa 2 trake, pousko, a hadzo hladno vozi 2 stoje. i taj put su po njemu nazvali... :D

jel to ono na discoveryju:D
kad rece da je digao murcielaga 340 na autobanu,vise nije smio:lol::lol:
ja gledao triput tu emisiju i opet cu je gledat ako bude:D
 
Član
edoze je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
bila je jedna reportaza o njemu. malo stariji cikica i provozo je bukvalno svakog lamba koji je proizveden otkako je on testni vozac. a ima tome polijepo :icon_biggrin:
a najludje je kad vidis kud ih testira. jedan "putic" koji se svakodnevno koristi sa 2 trake, pousko, a hadzo hladno vozi 2 stoje. i taj put su po njemu nazvali... :D

jel to ono na discoveryju:D
kad rece da je digao murcielaga 340 na autobanu,vise nije smio:lol::lol:
ja gledao triput tu emisiju i opet cu je gledat ako bude:D

jes vala nikad ne dojadi i ja sam 4 5 puta gledao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top