Lamborghini Diablo SV - Vrag na cesti

Lamborghini Diablo SV - Vrag na cesti

Član
0.176416001005503547_lamborghini_diablo_sv_368x240.jpg


Kao što su legendarni Lamborghiniji (Miura i Countach) postavili nova pravila u pogledu inženjeringa i dizajna tokom 60-ih i 70-ih godina, tako je nevjerovatni Diablo održavao tu tradiciju tokom 90-ih. Diablo zadivljuje puno prije nego što se uopšte spomene riječ 'performanse'. Cijeli oblik je vitak i dugačak; nos je oštar i kratak kao strijela; vjetrobran je gotovo položen horizontalno; stražnji je prozor kao otvor od sandučića za pisma; i rep je dugačak i širok kao nosač aviona. Vrata se otvaraju prema nebu kao nekakva neobična krila insekta te se svijanjem ulazi u dubok i nizak interijer i sjeda u sjedala koja obuhvaćaju tijelo kao rukavica ruku. Iako su najnovije izvedbe Diabla bolje opremljene i jednostavnije, nijedan se vrag iz Sant' Agate ne može usporediti s SV-om.

0.178168001005503547_lamborghini_diablo_sv_1_640.jpg


Postoje tri različita 'okusa' Diabla. VT izvedba s pogonom na sva četiri točka i njegov rođak VT Roadster s kliznim krovom i dizajnom koji je još divlji od coupea. No, nesumnjivo najdivlji, najlakši, najjednostavniji i najsiroviji Diablo jest SV koji je nastao po uzoru na trkaći model SV-R. 1999-te godine svi su modeli dijelili isti agregat, jedan od svjetskih remek-djela među motorima - aluminijski, 5.7 litreni 48 ventilni Lamborghini V12 s četiri bregaste osovine. Uz pomoć većih ventila, novih bregastih osovina, elektronski nadziranim upravljanjem ventila i najsofisticiranijem engine management sistemom, ovaj monstrum razvija 530 KS i najveći okretni moment ikada. Također, uz bolju mjenjačku kutiju s pet brzina, Diablo postaje prava zvijer na cesti. Performanse ovog Diabla nisu za srčane bolesnike.

0.178888001005503547_lamborghini_diablo_sv_2_640.jpg


Zastrašujuća maksimalna brzina iznosi 335 km/h za VT i VT Roadster (to je puno vjetra u kosi!) i 320 km/h za SV bez spojlera koji je 95 kg lakši i ima bolje proračunate stupnjeve prijenosa za agresivnija ubrzanja (100 km/h postiže se u prvoj brzini!!!). Agresivna ubrzanja?! Blago rečeno! Za SV, ubrzanje od 0 do 100 km/h traje samo 3.85 sekundi, dok je za ostale dvije izvedbe potrebno čekati još 0.10 sekundi, odnosno ukupno 3.95. Jedan kilometar se postiže za 20.1 sekundu, odnosno 20.5 s za VT i VT Roadster. Modeli Diabla za 1999. godinu dobili su: obična 'prozirna' svjetla umjesto starih na izvlačenje, koja pridonose smanjenju težine i boljoj aerodinamici; još veće kočnice; ABS i DRP (Dynamic Rear Proportioning) sustav koji pridonosi boljoj stabilnosti. Novi modeli također su dobili najdirektniji upravljač dotad te unatoč većim gumama udobnost je podnošljiva. Diablo SV bio je najbrži cestovni automobil koji je Lamborghini dotad proizveo, vjerojatno i najkvalitetniji te nesumnjivo jedan od najluđih i najbržih automobila na svijetu!

0.179504001005503547_lamborghini_diablo_sv_3_640.jpg
 
BHT Ovisnik
uvijek sam bio opsjednut diablom,stalno ga uzimao na nfs 3,on i F50 su mi bili djecacki san,imao sam burago maketu nekada davno,zuti,SV naljepnica preko njega:cool:
neznam jel to isti taj,al dobro se sjecam,imao sam novine neke arena ili sta vec od 97'-e dok je stari isao po auta u njemacku,sjecam se da se neki tajkun,mafijas il sta vec spominjao u tim novinama i njegov zuti diablo,to mi je dobro ostalo u sjecanju jer prije 2-3 god. sam nabasao na te novine kada sam trazio neke dokumente:cool:
 
Član
Ko nije imao njegov i poster Ferrarija F40 u sobi i svršavao na njih, neka se odmah banuje.;)
 
Član
I na kom je malo sta radilo i nista nije bilo 100% ispravno ali je imao dusu kao ni jedan sadasnji!
 
Top