Lambda/sonda

Lambda/sonda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kupio sam motor 2.0 Gti obicni od MK3
nisam dobio lambdu/sondu pa me muci da li moze motor normalno funkcionisati bez toga ili da i to trazim.Stavljamo u Mk1
pozz
 
Član
ja mislim da ti ,lambda sonda,,ili O2 su ista stvar,,i da ona salje signal kompjuteru za kolicinu potrebnog kisika za sagorjevanje smjese sa gorivom,,koja je negdje oko 14,7 :1 u korist zraka,
e sad ako nemas sondu kompjuter nece imati signal i moze uzrokovati puno vecu potrosnju ili cak nerad motora sve zajedno tako da je sonda jako vazna ako je sastavni dio te vrste motora,, to jest motora sa ubrizgivacima
 
Član
Kao sto je kolega napisao ,nepravilan rad motora, potrosnja, lose vuce (citaj ne ide), tebi treba sonda sa cetiri izlaza, nova je oko 280 KM u ACquattru a preko 300 KM je u asa autu, polovnu se ne ispalti ne znas koliko ce trajati, a za zamjenske nisam siguran mozes probati one su ti oko 90 KM.
 
Član
:smajli43:

i kako onda ecu doda kiseonik kad sonda vidi da ga fali ?

kako auta rade koja nemaju uopste sonde a imaju ecu ?
 
Član
lambda sonda sluzi samo radi ekonomije tj. ustede goriva u rezimu kad nije WOT.
ECU nema mogucnost dodavanja vazduha a kamoli kiseonika i zadatak sonde je da vrsi korekciju kolicine goriva a ne vazduha.

Ona nije neophodna,ali znacajno smanjuje potrosnju goriva prilikom normalne i neforsirane voznje.
Na WOT rezimu labmda sonda uopste neradi i ECU je neocitava.
 
Član
ja mislim kad nema lambda sonde , motor radi na nekom predefiniranom rezimu... mada bolje je da je kupis, pa makar tu zamjensku
 
vazi raja
daj onda recite gdje mogu kupiti.Ja imam instalaciju i kabal koji ide na lambdu sondu,znaci treba mi se dzekom
hvala svima
 
Član
Ako nisi jos kupio imam ja sondu za 2E motor odnosno tricin motor 2.0 8v nece biti puno para..Ako si zainteresovan javniiiii...
 
Član
Srdjane pitanje. WOT je isto sto i Always Open LOOP ?

jeli ima neke razlike ili je isto sve, oboje je princip rada motora po vec upisanim "mapama" ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top