Lakiranje ABS Plastike

Lakiranje ABS Plastike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo danas su stigli sportski grill i obrve od Milotec-a .
2002254005118712106_rs.jpg

Cuo sam da se na dijelove od ABS plastike mora prvo nanijeti primer pa onda lak, ako neko zna citav postupak lakiranje ABS plastike, bio bih jako zahvalan.

Pozz:D
 
Član
Znaci ako je povrsina dobo obradjena tj. nema potrebe za kitovanjem onda obavezno kupi PLASTIC PRIMER i predji te djelove prije lakiranja u suprotnom pocece ti se boja guliti.
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Znaci ako je povrsina dobo obradjena tj. nema potrebe za kitovanjem onda obavezno kupi PLASTIC PRIMER i predji te djelove prije lakiranja u suprotnom pocece ti se boja guliti.


Hvala drug samo jel treba ove dijelove smirglat vodobrusnim papirom prije nego sto nanesem plastic primer.
:D
 
Putovanja.ba
Administrator
I kolko te je doslo ovo ako nije tajna.

Izvini sto pitam na ovoj temi, tj idem u off.
 
Član
ShArky je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Znaci ako je povrsina dobo obradjena tj. nema potrebe za kitovanjem onda obavezno kupi PLASTIC PRIMER i predji te djelove prije lakiranja u suprotnom pocece ti se boja guliti.


Hvala drug samo jel treba ove dijelove smirglat vodobrusnim papirom prije nego sto nanesem plastic primer.
:D

mozes preci vodobrusnim i onda primer, lakiranje
 
Legend
predji vodobrusnim,mozes baciti i spric git (a i nije potrebno u ovom slucaju..),baci sloj primera,osusi,i onda lak i bezbojni ;)
 
dadni to lakireru da ti da valja uradi šteta je da uradiš sad pogrešno pa da kasnije se guli i slično dakle lakirer šprica šprickit primer i boja i bir će extra
 
Član
Rekao sam ti Sharky, najbolje kao kod mene, lagano slajfanje, spric, lakiranje...recept da ti maska nadzivi auto heh :)
 
Član
enesss je napisao(la):
predji vodobrusnim,mozes baciti i spric git (a i nije potrebno u ovom slucaju..),baci sloj primera,osusi,i onda lak i bezbojni ;)

el se mora lakirati bezbojnim nakon sto nabacim lak, posto sam konto samo ispolirat.


Hvala puno svima...:D
 
Član
Fele je napisao(la):
I kolko te je doslo ovo ako nije tajna.

Izvini sto pitam na ovoj temi, tj idem u off.

Nije tajna 159 Grill i 60 Obrve, ma jes puno al je oriđiđi miljotek i nije ona sugava platika vec ABS , hehe.:lol:
 
DOBITNA KOMBINACIJA...
-dvije ruke plastic primer-a u razmaku od pola sata
-dvije ruke zeljene boje
-bezbojni
I ostaviti bar 24h da se sve suhne
 
Član
Fiesta_Boy je napisao(la):
DOBITNA KOMBINACIJA...
-dvije ruke plastic primer-a u razmaku od pola sata
-dvije ruke zeljene boje
-bezbojni
I ostaviti bar 24h da se sve suhne

Ali tek prava sigura je odnijeti lakireru nek se on jebe s time ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top