Lajsne - kako ih vratiti na auto

Lajsne - kako ih vratiti na auto

Naime skino ih,odnosno kupio sa otpada,odlicne,ko nove,sve super,samo na zabice su,ali nema zabica,pa imal neki drugi nacin,pretpostavljam zalijepiti,ali koje ljepilo preporucate,ali da se kasnije moze skinuti,a da se lajsna ne osteti.
 
Član
silikon ako ih mislis nekad skidat, ako hoces trajno dvokomponentno ljepilo i nema sanse da ih skunes vise:D
 
Član
zavisi kakve su te lajsne sto su na zabice. ako su suplje potrebno ih je prvo ispuniti plastikom (kod plasticara) i poravnati povrsinu da bude sto ravnija. kad se to napravi povrsinu naspricati plastic primer-om i kad se on osusi nanijeti wurth K+D ljepilo na lajsu i isto ponoviti i na mjestu gdje se lasna lijepi na auto. to ce drzati vjecno.
 
Član
ako ces ih nekada skidati.. onda ti je najbolje zalijepiti ih dvostranom trakom.. kojom se inace lijepe lajsne, slova, znakovi.. itd
 

IGY

Član
mario05 je napisao(la):
ako ces ih nekada skidati.. onda ti je najbolje zalijepiti ih dvostranom trakom.. kojom se inace lijepe lajsne, slova, znakovi.. itd

ovako uradi, dobro ocisti prije toga i nemas brige da ce otpasti ;)
iz iskustva govorim
 
Član
OFF
ljudi gdje se moze kupiti ta dvostrana traka za lajsne:icon_question:
:spam::icon_exclaim:
 
Član
Dok sam imao Pola, na njemu sam lajsne lijepio ovako kako su ti rekli, dvostranom trakom, drzalo mi je 2 godine koliko je bio kod mene, a eno drzi i sadasnjem vlasniku.
 
Eh to me zanima,neko mi je vec i spominjao te dvostrane trake,dakle to da koristim. Naime,zagitovo auto,presprico sprickitom i sad mi fali love za farbanje i promjenu saobracajne,al mi gadno auto bez lajsni ,plus imaju rupe u vratima pa voda ulazi tako da kontam vratit lajsne,al ne bih nekim strasno jakim ljepilom pa ih kasnije kad budem farbo ne mogu skinut,u tom je fazon,a nadam se farbat kroz mjesec,dva.

@emirEX: nema rupa u lajsnama nego sa unutrasnje strane imaju "sjedista" za zabice i u njima zabice koje se uglave u vrata,eh tih zabica,kao ni njihovih "sjedista" ni za lijeka na lajsnama,dal ih je neki manijak pokido ko ce ga znat,iako nema tragova lomljenja :S

Kako god,hvala narade. ;)
 
Pa sto ne kupis zabice? Ako su standardne, naci ces ih u bilo kojem auto servisu, po cijeni od 1-2KM komad. A ako su neke specijalne, odes u ovlasteni servis za svoje auto, i neka ti tamo prodaju.
 
Ovlasteni servis za Hondu yeah right :icon_biggrin:

Vidjet cu jos,kazem postoje "sjedista" za zabice,kontas zabica se ubaci u to i onda se dalje zabica uglavljuje u vrata,a tih "sjedista" nema,isto ko da ih je neko pokido iako nigdje tragova lomljenja,vijdet cu jos ovih dana,ne zuri mi se uopce ;)
 
Top