Lada na Ženevskom salonu

Lada na Ženevskom salonu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ladaC.JPG

Lada je na svom štandu u Ženevi izložila koncept C, automobil koji dimenzijama i izgledom pripada C segmentu. Koncept, opremljen motorom zapremine 2 litra, plod je saradnje AvtoVAZ-a sa kompanijom MagnaSteyr.

Platforma na kojoj je nastao ovaj koncept trebala bi biti osnova i za sve buduće modele Lada. Platformu je dizajnirao MagnaSteyr, ali je dizajn karoserije rezultat rada Ladinih dizajnera. Na njima je da kreiraju i limuzinu, hatch sa 5 vrata, kompaktni MPV i terenac.

Sva vozila će, prema tvrdnjama ruskog proizvođača, zadovoljavati stroge evropske norme po pitanju emisije i bezbednosti, a biće sklapani u novoj fabrici AvtoVAZ-a.

Jedan od faktora koji je sačuvao Ladu tokom teškog perioda jeste dobra prodaja na domaćem tržištu na kojem se godišnje proda veći broj od ukupno 700.000 godišnje proizvedenih automobila. Na štandu Lade u Ženevi predstavljena je nova varijanta modela Kalina, uključujući i verziju GHTI sa motorom zapremine 1,6 litara.

AvtoVAZ već sarađuje sa GM-om, sa kojim proizvodi model NIVA SUV i SKD verziju novog Chevroleta Captiva. Zanimljivo je da se trenutno vode i pregovori oko početka proizvodnje nove još jeftinije varijante Logana.
 
Putovanja.ba
Administrator
Daj igy nemoj da te ubijedim da je dobra, e sad si me natjerao. Gledaj sljedece slike da ti docaram :lol:
 
Legend
Pa kad je to lada ikad bila nesto, pa da ti je ova kao bezveze. Standardno od zemlje Cercila, kockasto je najbolje, sta znaju ostali sa svojim glupim aerodinamickim test tunelima :icon_twisted:

Sljedece godine najavljen koncept Stojadina :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Drzim se lade pa tako neidemo u off, evo igy par sa istog sajma sve su koncepti u pitanju.

peter_1_big.jpg

peter_2_big.jpg
 
Putovanja.ba
Administrator
Evo ti ova Lada C. meni odlicno izgleda s obzirom ko je radio i kakve je imao modele prije i sad.

bb_49349.jpeg

bb_49350.jpeg
 
Putovanja.ba
Administrator


PS. Lada ce ubuduce u kooperaciji sa firmom Magna Internation koristiti savremenu platformu koja ce uz odredjene korekcije osim za kupe biti koristena i za cijelu gamu C segmenta - hatchback, sedan, compact van i crossover.
 
Ova druga mis je beze haj auspuha al hauba i same linije su bljak, a prva je bar po meni coolerska svidja mi se :D:D PETER TURBO:D:D
 
Član
nije losa ova c, ovo ostalo bezveze...

P.s. Ova unutrasnjost baca mi na fabiu, i na golfa 4(mjesto paljenja svjetala isto isto)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top