Kvar na servu Punta mk2

Kvar na servu Punta mk2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozdrav,

evo imam u zadnje vrijeme problema sa servom,
jedan od problema je sto u voznji znam ostati bez njega a
druga stvar sto mi se zna desiti kad namotam puni lijevi zakoci totalno...

onda moram ugasiti auto, pa ponovo upaliti da bih blokada nestala.
to je inace poznata serijska greska na ovom modelu,
i mene zanima da li se to moze igdje probat popravit bez da narucujem nov dio, navodno da taj dio stoji oko 1.000KM?

taj dio inace cine valjda tri elementa, sad ako je samo jedan od njih u kvaru zao mi da dajem toliku lovu samo radi toga.

eto ako ima ko kakvih prijedloga, savjeta i sl.
nek javi ovdje.
 
Član
ne bih ti znao reci za sigurno. cijena jeste 1000KM. potrazi na otpadu mozda naletis a sigurno ce biti jeftinije od 1000KM. najcesce zakaze motor za city servo koji se nalazi ispod volana u onoj plastici. postoji mogucnost, sad ne znam koliko je to isplativo, a to je da skines sistem srva sa modela punto-a kao kod mene gdje je sve na ulje. znaci uzmes servo pumpu, letvu volana, crijeva i posudu. motor je isti i trebalo bi da sve to pase. sad ne znam koliko ti se to isplati ali je manje osjetljivo na kvarove od ovog elektricnog
 
Član
ne znam ni ja, evo nesto sam nasao na drugim forumima... kao ako je u pitanju ova servo pupma da se ona moze zasebno promijeniti, i da pase sa svih modela mk2... kad bih samo to bilo u pitanju mogao bih proci za nekih mozda 200KM... al gdje cu milju dati za to sranje od kvara
 
Član
poznati problem na puntu
ne trebas kupovati novi, i taj se moze popravit
da ja ne pametujem evo ovdje imas sve fino objasnjeno:
LINK

ili c/p jednog od postova
"Najcesci kvar u njemu je kad ga skines videces bas sa te strane sto ide do sipke stampanu plocicu odvrni srafove sto je drze i razlemi sest zica da bi plocicu izvadio skroz prvo pogledaj lemove cest kvar hladan lem i imas unutra dva relea mala koji znaju da zezaju ako ti nije hladan lem promeni relee ili ih otvori skini plastiku sa njih pa ocisti kontakte tako ces i videti njihovo stanje i jos nesto obavezno tih 6 zica proveri dali nisu u spoju sa telom jer nesmeju biti.kad to pogledas ako i dalje neradi javi ali u sustini to im je boljka.pozzzzzzz"
 
Član
Deyo je napisao(la):
U Tuzli jedan to sređuje za 100KM...

Da da... Upravo o tome i govorim
Bezveze ces bacit 1000km (iako se novi prema informacijama sa onog sajta moze naci i za 250eura) kad se to da popravit
 
Član
ako ti samo se desava kad namotas puni lijevi onda nemas problem....a desi se nekad u voznji kad naletis na ogromnu rupu da se ugasi....izgubi poziciju volan i jednostavno se iskljuci....
To se i kod mene zna desiti al to nije problem za mijenjanje ikakvo...sasvim normalna pojava kod ovog serva
 
Član
Jao jesam sreckovic matere mi, ovo u vezi serva na kraju ispalo najbolje po mene...
radilo se o nekom senzoru, ovi iz fiatovog servisa samo ga nakacili na laptop i otklonili kvar...
a tamam sam se bio spremao da izvodjim 700KM za nov dio... brrr

imam jos jedan kvarcek, takodjer nista strasno, treba ocistiti leptiricu gasa, to cu sad u nedjelju i bi ce mi auto ispravno stoprocentno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top