kvar na ABS-u CLIO

kvar na ABS-u CLIO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dali je iko od vas imao problem sa ABS-om tipa da prestane da radi a ne pali se servisna lampica niti lampica ABS-a
Posto sam ja svog Renault Clia kupio prije 5mj nisam ni primjetio da mu ABS nije u funkciji...Jednom prilikom sam to skontao pri naglom kočenju auto je ostavilo trag guma i nije davalo nikakav otpor ili trzaj na papučici kočnce...
Baš danas sam bio u BUNJI u Barama i kaze da mi taj covijek koji je pokvario izvadio lampice i osigurace da nebi prijavio boart gresku.Pored toga saznao sam da na lijevom prednjem tocku uopste nema neki cilindar za abs dok na desnom ima...
Nadam se da je neko imao slican problem te da mi moze pomoci ,gdje da se obratim ili ako nista neku pribliznu cijenu koliko bi to moglo da kosta....
HVALA VELIKA:icon_confused:
 
Član
Pa eto rekli su ti sta je, sad se raspitaj koliko kosta taj cilindar za ABS. Nekim ljudima smeta ABS pa ga namjerno onesposobe, mozda je i kod tebe to bio slucaj. A mozda se i sam pokvario...
 

IGY

Član
nazoves covjeka od koga si kupio i provjeris sa njim jel namjerno uklonjen ili je otisao senzor
ali prije ce biti da je senzor otisao
 
Član
Tebi je najbolje da odes kod nekog ko ima veze o tome da ti to pregleda da bi tacno znao sta je i tek onda mozes da trazis savjet dalje.
ABS nikad,nijedan model nije imao "cilindar" na tocku i taj sto ti je to rekao vjerovatno nezna ni vode za brisace nasuti.
 
Član
Eheheh Mato, bilo da je diler ili private prodaja bilo svi ce se ogradjivat od toga, "ja neznam ja nisam" (a u pozadini cujes kako psuje :) ... tako da bezze trosis telefon..
 
Član
Ja jednom vozim gradom, zeleno na semaforu, ja nastavljam kroz semafor ne usporavajuci, kad neka luda zena, izleti mi sa desne strane, prosla na pomocnu zelenu, a nije stala.... Ja legnem na kocnicu, upali se lampica, abs-a i esp-a, cvile gume... Ja stanem, malo spomenem rodbinu onoj zeni, nastavim voziti i ne gase se ove lampice... Uglavnom crkao mi prekidac ispod papucice za kocnicu, pa su se ovi sistemi sami deaktivirali, bas kad nisu trebali.... Cuo sam jos da je neki lik polomio senzore za abs mjenjajuci tocak... Mozda je do senzora... Najbolje je da odes kod nekog ko se u to stvarno razumije, da pogleda, ovako se samo moze nagadjati....
 
Član
hvala evo cijeli dan pokusavam da dodjem do nkoga ko bi mogao da to pogleda pa da bar saznam sta je direktno da kupim dio
 
Član
Vjerovatno senzor ABS-a, spoji auto na kompjuter sve ce ti se time reci, bez obzira sta je iskopcano kompjuter sve pokaze, da li je senzor , na kojem tocku itd.
Sretno ;)
 
Član
Moj savjet otiđi kod Halilovića na Barama on će ti reći najbolje šta je, a onda sam traži djelove koji fale!


A reci svima od koga si kupio da znamo!
 
Član
ma suvisno je ovdje nagadjati sta bi moglo biti ... odes kod svog majstora i nek ti to vidi i nek ti kaze sta je i koliko to kosta.Naravno ako nazoves bivseg vlasnika ... on ce najvjerovatnije reci da nije ni on znao tako da od tog nema hajra jedino ako hoces da se bijes sa njim ... :) to ti je to pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top