Kupovina Mercedesa c220 2005g savjeti ?

Kupovina Mercedesa c220 2005g savjeti ?

Član
Pozdrav svima zanimaju me iskustva i savjeti za Mercedesa c220 2005g znaci sve o ovme autu opcenito odrzavanje na sto trebam pripaziti prilikom kupovine itd. ovo mi je sve novo vezano sa Mercedesa posto sada vozim Golf 4 :D Hvala svima unaprijed ;)
 
Član
Dobar auto, ako kupiš dobar primjerak 100 % ćeš bit prezadovoljan .prije kupovine naravno detaljan pregled na DIJAGNOSTICI
ima i on nekih svojih bubica al koje god auto da kupiš isto te čeka.
 
Član
A kako idu mali servisi i veliki kod Mercedesa? Znam da Merc ima zupcasti na lanac.

Velikog servisa nemaš, imaju dvije remenice , na nekom i jedna zavisi koji model. mercedesova košta 100 KM al zato paše mu od nekog forda, košta30 KM, samo skines i odneses staru u autodijelove, al otop potom da je doć do remenice :D
mali servis je oko 200-250 KM, jer ide mu 7 litara ulja u motor
 
U njega ipak ide 6l ulja(provjerio sam ),nema smisla da u 4 klipni motor ide vise ulja nego u 5aka iste generacije...
 
Član
U njega ipak ide 6l ulja(provjerio sam ),nema smisla da u 4 klipni motor ide vise ulja nego u 5aka iste generacije...
e onda sam ja pobrkao brojke, znam prosle godine kad sam na jednom radio mali servis da sam se za glavu fatao kad je onaj poceo sipat ulje. I taj auto nema sipku za ulje nego preko board kompjutera kontrolises nivo ulja.
 
Član
Neznam od koje godine ide, ali gledaj da uzmeš redizajn. Puno je ljepši, i što je bitnije, sve dječije bolesti prethodnog modela su izlječene. Mislim na w203
 
Legend
imaju problem sa instrument tablom (sat- zaho je plazma) zna otic i mislim da im je to velika greska i ogroman problem ..
Inace mercedes ko mercedes..
 
Član
Buraz vozi na taxiju takvog evo treću godinu, kupljen sa originalnih 260 hiljada, sad je na 400 hiljada, nikad nikakvog problema, samo ulje redovno i deri,
Samo kupi održavan i njegovan primjerak ;)
 
Top