kupnja subwoofera

kupnja subwoofera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pocetnik sam u tunigu auta, a htio bih imati jako jaku muziku!e sad me zanima nesto o subwooferima. sto se gleda kod kupnje, kakvo pojacalo treba, sto znaci ono rms...
 

IGY

Član
vidi se da si pocetnik
prvo se predstavi u novim clanovima, da znamo o kome je rjec
parkiraj auto u garazu da znamo sta vozis, i jedino na zaj nacin neko ce ti pomoci :D
 
Član
majstore, ako si totalniu pocetnik, radije skupi pare pa da ti neko iskusan sklopi sistem, a ne sam da ceprkas pa makar bilo po tudjim savjetima...
 
Početnik
ako nisi bas iskusan onda "go for brand" :), jer je to jedini nacin da izaberes pravo i da ne pogrijesis, inace uvijek imas Pioneer, Sony, Kenwood i slicno...
 
a moze i ova "NISAM BOGAT DA KUPUJEM JEFTINO" jedno pitanje koliko si spreman dati para za muziku i odma ce mo ti reci kakve ce ti biti muzika
 
Početnik
ajmo ovako RMS ti se na lajicki moze prevest kao realna muzicka snaga. mada ni ona nije realna bog zna, al eto. kad uzimas subwoofer koji recimo ima 400W RMS-a. Onda uvijek gledas da uzmes pojacalo oko te iste snage (naravno RMS) i moras uvijek dobro pazit oko izgradnje kutije jer ti je ona manje vishe najbitnija. isto tako ljudi cesto grijese pa stavljaju losije, nekvalitetne kablove sto vrlo cesto dovodi do raznoraznih sumova i izoblicenja zvuka tako da ti je moj savjet da vec kad uzimas, uzmi sve kako treba i vjeruj da neces imat nikakvih problema. isto tako ako ces sam sebi provlacit kablove moras pazit na sljedece:

-plus kablo vodis sa akumulatora, s tim da ti osigurac mora bit sto blize akumulatoru.
-minus uzimas iz gepeka jer je najbolje kad je minus sto kraci i sto blizi pojacalu.
-RCA kablove (chinch kablo) nikad ne provlacis sa iste strane kao i plus kablo jer to najcesce dovodi do sumova i izoblicenja zvuka. znaci plus recimo provuces sa desne strane auta,a RCA kablo sa lijeve strane.

nadam se da sam pomogo :) ako jos sta treba slobodno pitaj. pozzz
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
sto manje oma to jace svira ispravite me ako grijesim... :)

Sto manje oma, vise struje ce "vuci" pojacalu, tj. ako imas zvucnik od 2 ohma, a pojacalo nije stabilno na tom otporu, bit ce veselja :) (grijanje, i pregaranje na kraju)
 
Član
trizex je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
sto manje oma to jace svira ispravite me ako grijesim... :)

Sto manje oma, vise struje ce "vuci" pojacalu, tj. ako imas zvucnik od 2 ohma, a pojacalo nije stabilno na tom otporu, bit ce veselja :) (grijanje, i pregaranje na kraju)

e jes to sam zaboravio!!! sory...
a ako imas stabilno na 2 ohm bit ce ti hladno ko spricer (isto ko moje) = jace udarenje znas ono brrrrrrrrrrrrrrrrrrrbuuuuuuummmmmmmmmmm pa ti se celo trese :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top