Kupnja polovnog auta u " Dva lava " i jedan kljuc ??

Kupnja polovnog auta u " Dva lava " i jedan kljuc ??

Član
Poz

Nakon dugo razmisljanja, trazenja auta odluka je danas definitivno pala na Golfa 5 .. Auto kupujem 3,4 dana..

Nasao sam odlicnu peticu sa full opremom u firmi " Dva Lava ".

Zanima me sledece :

1) Tip mi je danas odmah dao do znanja da dobivam samo jedan kljuc, kaze nema drugog. Citao sam da bi trebao doci i tzv crveni kljuc koji sadrzi kod i pomocu kojeg se moze napraviti novi u slucaju gubitka.. Oni toga nemaju pa me zanima u slucaju da nekada izgubim kljuc, da li se kod ovlastenog servisera moze napraviti novi sa kojim ce se pokrenuti motor ?

2) Auto je preslo 120 000, servisna knjiga ima, ali ja sam ipak sumnjicav....
Kakva je situacija sa falsifikovanim servisnim knjigama i mogu li u ovlastenom servisu saznati da li je kilometraza vracana ?

3) Da li ima neko ko je vec kupovao rabljeno auto u firmi " Dva Lava " i kakva su vam iskustva ?


Hvala
 
Član
nema 2 kljuca? nemoj taj auto ni kupovat, mogu ti doc sutra i ukrast auto... Servisna se moze falsifikovat naravno, ali isto tako ti to mozes provjerit u ovlastenom servisu spoje ga na komp i provjere sve.. A kljuc naravno mozes naruciti novi..
 
Član
moji su kupili passata u auto kuci Indra,Vogosca,takodje dobili samo jedan kljuc,,,poslije nekog vremena imao sam problem,zakljucalo mi se auto,i patio sam se dva dana oko otkljucavanja,zato ako hoces sebi skratit muke rijesi taj kljuc,ne uzimaj s jednim kljucem ni slucajno,to ti je moja preporuka
 
Član
ja ga nebi ni u snu bez drugog kljuca, i ovako ga nesmijes sa ociju maknuti kolko se kradu:icon_eek:
 
Član
e jbg, sad, a bas mi se svidio skroz :(

djeluju mi kao postenjacine iako mi je skroz sumnjivo sto nema drugog kljuca..

auto je uvezeno iz njemacke... ja naravno odmah uzimam full kasko, ali j*at ga ako ga ukradu, nije ti svejedno...

bas sam sad u losoj situaciji, auto je stvarno predobar i kao nov je... :(

Najgore sto za tu lovu jos nigdje nisam nasao u ovakvom stanju, kosta 17000, 120 000 presao, uradjen veliki servis na 90 000, a ima najbolji paket opreme..
 
Eee drug, to je mutno skroz, kako vidis svima koji su ti pisali...

Pa danas skoro svako auto, cak i starije dobijes sa dva kljuca kad ga kupujes... Da je neki Renault ili tamo nesto, pa hajde, kljuc se da napraviti, i nece ga niko ni pipnuti, sve kad bi ga ostavio upaljenog, ali VW, ne znam ni sam... Ja ne bih...

Pa jesi pitao zasto nema kljuc...? Kakva je bila njihova reakcija i je li ti se ucinilo razumno objasnjenje...?
 
Pa sta ti je rekao tacno na to da dobijas samo jedan kljuc! I u mene rodjak je u zenici negdje kupio u salonu Pola i dobio je samo jedan kljuc, ne zna ni on zasto, al' nije ukraden! Pa necu ulaziti u to dal' se krade i slicno. A, sto se kilometraze, kod svercera/prodavaca auta, kupiti auto sa malom kilometrazom i sad ako su kakve male pare (s obzirom na vrijednost) u pitanju, onda ce "mucke" u pitanju, al' nije ne moguce da auto bude sa tom kilometrazom, ev' primjer u oca je auto 2001 god. a ima samo 137 000 i to provjereno kod servisera sve i originalna kilometraza je u pitanju, da ne idem u off dalje. Sto se mene tice, ja nikada ne bi kupovao novije ili novo auto, a da dobijam samo jedan kljuc, jer ipak ima ono "nikad se ne zna"! Pa dobro razmisli, otac svoje kad je kupovao auto, dobio je originalni kljuc, rezervni i karticu sa kodom!
 
Član
nemoj ucinit moju gresku,vjeruj mi da sam psovao gdje god sam sta mogao kad mi se zakljucalo auto,,i to u garazi mi se zakljucao,kljuc ostao unutra,i nisam mogao otvorit,zamisli da mi se to negdje drugo desilo,pa zapalio bi ga,to ti je samo jedan od razloga iz kojeg ne bi trebao uzet to auto,,mislim da mozes naci peticu,dobro sredjenu,i da ti nije nimalo sumnjivo,al sad opet kako hoces,tvoje auto,tvoje pare;)
 
Član
Cisto sumnjam u tu kilometrazu za tu cijenu na auto-placu!:icon_confused:
Provjeri ti u ovlascenom da li je sve regularno, nisu tu cista posla.
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
kod hendlera ne valja kupovati ništa... samo privatno:cool::cool:;););)

U pravu si!!!Potpis!

ja znam ove hendelere u okolici da ne imenujem! i svi maju labudice.. svoje komore... kupe krš malo ga zamažu, nalickaju... ja sam kod ovog DVA LAVA gledo passata oko 200 000 prešo nigdje nema kamenčić da je udario... zar je to moguće:icon_question::icon_question: moje auto lakirano i za mjesec dana ima bijelig tačkica...:cool::cool::cool::lol:
 
Član
ma Nipex se nalazi 50 metara od njegove firme, tvrdi 100% sve da je ok, mislim, nije niko idiot, hvala bogu da cu prvo otjerati da provjerim kilometrazu, a i servisna knjiga mi djeluje ok...

A nista, necu uzeti s jednim kljucem... Jebat ga :(

Nije puno pametovao, samo kaze da ni on nije dobio drugi kljuc kad je auto uzimao u Njemackoj...

Trazim dalje...
 
Top