Kubica u bolnici nakon nesreće u reliju

Kubica u bolnici nakon nesreće u reliju

Član
Poljak je ozbiljno povređen tokoj jutarnjih časova na reliju koji se vozio u Italiji. Kubica je zadobio povrede nogu, ruku kao i unutrašnje povrede.
Image has been scaled down 5% (600x286). Click this bar to view original image
02kubica06.jpg

Njegov tim, Lotus Renault GP, je potvrdio da Kubica ima ozbiljne višestruke prelome desne ruke, noge i šake.

Iz Lotus Renaulta su takođe potvrdili da je u toku operacija.

Kako novinska agencija ANSA saznaje, specijalista za ruku, Igor Rossellio, se sprema da operiše ruku vozaču Formule 1.

Zbog svega ovoga detaljan medicinski izveštaj je odložen do daljnjeg.

"Sve procene će se tek uraditi. O amputaciji ne mogu ništa da vam kažem, ta odluka se ne donosi tako brzo. Tako da ne mogu da vam potvrdim ta nagađanja", rekao je Roberto Carrozzino.

Na fotografijama slupanog automobila se vidi teško oštećenje frontalnog dela, a francuski kanal EuroSport izjavljuje da bi dvadesetšestogodišnji vozač mogao da ima i oštećenje kuka kao i više drugih povreda.
Sasvim je sigurno da će Kubica u najboljem slučaju propustiti nekoliko prvih trka, a njegova zamena će najverovatnije biti brazilski vozač Bruno Senna.

C_27_photogallery_3931_GroupPhotogallery_listphoto_itemPhoto_0_immagine.jpg


normal14d.jpg
 
Član
Šteta...najbolje bi bilo kad bi Kimi ušao kao zamjena s obziorom na povrede daj bože da nastavi karijeru a o ovoj sezoni čini mi se da je preoptimistično pričati...
 

MTR

Član
ruku su amputirali nazalost , e sad koliko i sta ne znaju ni ovi sa RTL-a njemackog gdje sam to i cuo
 
Član
kako citam po F1 stranicama , tek oko 8 veceras se ocekuje zavrsetak operacije , pa onda tacnije informacije
 
Član
Poslednje vijesti su da je cirkulacija u ruci uspostavljena i da se sada radi na rekonstrukciji kostiju. Naravno dosta ce jos zavisiti i od zarastanja misica
 
Nije ruka amputirana evo sad i ja slusao,ali je smrskana kao i desna noga.... bas mi je zao decka.. 26godina karijera mu je ugrozena kao nikad....
 
Top