Komponente za BMW proizvodit će se u Goraždu

Komponente za BMW proizvodit će se u Goraždu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Goraždanska firma "Bekto Precisa" počinje proizvodnju komponenti za najnovije modele jedne od najpoznatijih autokompanija na svijetu - BMW, potvrdio je "Dnevnom avazu" izvršni direktor firme Amir Ćoralić.

Dogovori o proširenju saradnje konkretizirani su tokom prošlosedmične posjete visoke delegacije BMW-a Goraždu i "Precisinim" pogonima.

- Mi već radimo naslonjače za vrata i druge dijelove, ali sada smo ušli u novi posao. Radi se o proizvodnji alata za brizganje novih dijelova ručnih kočnica za najnovije modele BMW-ovih automobila. To radimo u korporaciji sa "ASA Preventom" i oni će ručice kočnica obrađivati kožom - kaže Ćoralić.

On dodaje da povjerenje koje najpoznatije svjetske firme poklanjaju malom gradu Goraždu dodatno stimuliraju rukovodstvo i oko 300 uposlenih.

U "Bekto Precisi" trenutno se rade i dijelovi za "Lamborghini" i "Audi", a u skijaškoj industriji komponente za najsavremenije skijaške vezove kompanije "Fischer".

- Ne mogu puno govoriti o tom programu, ali riječ je o najsavremenijoj opremi koja će omogućavati skijašima da prate kojom brzinom voze - kaže Ćoralić.

Kompanija u vlasništvu poznatog biznismena Redže Bekte potvrđuje da su ideje i sposobnost jači od recesije, pa je u pogonima za proizvodnju dijelova od plastike, te onih u kombinaciji metal - plastika, započeta i proizvodnja za elektroindustriju.

- U Goražde je preseljena montaža englesko-austrijske kompanije "Mosdorfer", koja se bavi proizvodnjom i plasmanom dijelova za niskonaponske mreže i visokonaponske dalekovode. Ona je sada u našim pogonima i tu trenutno radi tridesetak novih radnika, ali proizvodnju prate Tvornica alata iz Goražda, Metal centar i druge bh. firme. Ovo je ogroman projekt koji se svaki dan proširuje - ističe Ćoralić.
 
Član
Kad ljudi hoce da rade, svaka cast menagerima i rukovodstvu, i druge napuhane fabrike iz Sarajeva i vecih centara bi trbale da se ugledaju na posao koji ova firma radi.
Ovakve stvari nas samo mogu i izvuci iz bijede....
 
to nadjoh na netu,, i znao sam da ce vam se svidjeti,,cak se i meni svidja i veoma mi je drago sto iz jednog takoreci manjeg gradica ljudi rade za svjetsko trziste :)
 
Eh da je ovakvih u svakom gradu. Svaka Čast za uspjeh firme ipak nije to bilo lako dovesti ljude iz ovih firmi u BiH ali to ipak govori da i mi znamo raditi odredjene poslove :cool::cool::cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top