Komp je pre bucan

Komp je pre bucan

Posto se ja ne razumijem toliko u hardware,pa da vas pitam...kompjuter mi je jako bucan,pa me zanima da li se ta razina buke moze smanjiti i odakle ona dolazi ustvari,covjece isto G2 diesel:cool::cool:
 
Član
Kuleri ili ti ga ventilatori.:cool:

Provjeri koji se čuje, ne mora biti da je pokvaren, da je ležaj otišao ili slično, možda se nešto zaglavilo u njega(kamenčić u mom slučaju).
 
Član
A možda se samo nakupilo prašine...probaj da očistiš sve cooler-e od prašine, podmažeš i trebalo bi da bde bolje ;)
 
Član
Probaj malo usisati unutra...meni je dosta pomoglo, nakupi s eprasine na ventilatore, i onda nemoze fino da radi
 
Član
kao sto su ti rekli, cesto se zna prasine nataloziti na ventilatore, pa onda pocnu nenormalno zujati, ili se mozda olabavio sarafic koji drzi pokretni dio coolera pa zuji. ugl otvori, usisaj, uzmes onaj stapic za usi pa ocisti malo coolere. takodje moze biti i da ti je napojna pri kraju pa da zuji...
 
Član
kod rodice se komp cuo ko usisivac koliko je bucan bio, uzeo ja otvorio tona prasine, ocistio kulere, napojnu i vise se nije cuo
usisivac u ruke i to ocisti ;)
 
djaba ti usisavanje ako su otisli "lezajevi"....

Kao prvo, reci koliko imas ventilatora, onda ustanovi koji je najbucniji (obicno onaj od napajanja), kada ustanovis onda fino u ciscenje, blago podmazivanje ako pomogne i to je to, ako ne novi ventilator ti ne gine..... cijena nije velika, cca 5KM kom.

Ako ti se cuju veliki ventilatori (od kucista) kao i strujanje vazduha u kuciste (ako ima vise ventilatora), mozes zamjeniti napajanje na tim ventilatorima, tacnije umjesto na 12V spojis ih na 5V i rade mnogo tise, mirnije, ali manje ucinkovitije (mada opet dovoljno)
 
Član
Rece ti zen3dom...
Moj je evo opet poceo stvarati buku i pojacavati obrtaje na cooleru processora, vjerojatno je pun prasine, pa mi to nije nista neobicno, ja ga rastavim, ocistim pa stastavim i mnogo tise radi nego prije...
 
Top