Koliko se cijeni Yamaha R1 2000god

Koliko se cijeni Yamaha R1 2000god

Član
Molio bih sve znalce iz moto svijeta ako mogu da me malo prosvjetle o ovom motoru.
Nudi mi se Yamaha R1 2000god presla 31000km u neku zamjenu,uzeo bih je eventualno radi dalje prodaje pa me interesuje kako se prodaje taj motor i koliko se inace cijeni.
Na slikama motor izgleda relativno dobro mada se ja ne razumijem nesto puno u motore,evo jedna slika

Hvala svima na odgovorima

slika-294913-2011-12-1323433743-velika.jpg
 
Član
Imas ih po 4-5 000 maraka i ekipa nije zadovoljna sa mjenjacima i opcenito su česti problemi sa mašinama kod starijih modela R1
 
Super Moderator
pa sta ako se sasuo mjenjac? nije to auto, to je motor i ne koristi se tu uvijek kvacilo.... povedes nekog sa sobom ko se dobro razumije u motore da pregleda stanje i to. Inace ona novija R1 dioda se krece od 7000-8500KM zavisi od stanja a ovakvu 2000god ne mozes dobiti ni za 4 ni za 5000KM na nasim tablama
R1 je najprodavaniji motor i nije ga tesko prodati a koliko vrijedi to ne znas dok ne vidis motor uzivo...
 
Član
Iskreno druze mijenjaj a to sto neka mana do mjenjaca sve zavisi da izvenes druze ko je drko motor :) ha ya i ako su neki hajvani saltali a motor ako je na nasim tablama i toliko presao lagano mozez uzeti 6.000 KM ....fin motor ja bi ga sebi ostavio :) ako si pocetnik sa motorima bolje da je prodas jer je ona huja 1000ccm 150 ps nije malo
 
Član
jel ovaj motor iz srajeva tacnije iz hrasnice il..
upali motor dobro ga zagri i ugasi ga..i opet probaj upaliti..ako upali bez problema hjamo rec masina je i dobra..
ovo ti govorim iz iskustva..
kad je hladan pali ko mina a kad se dobro ugrije nece nikako..osim na guranje..
uzrok kriva glava bila i puknut jedan cilindar bio i nakraju ribanje radilice i pucanje cilindra..
a motor ako je u dobrom stanju moze se uzeti 6000 bez problema..

i jos povedi nekog ko se dobro razumije u motore..najbolje rijesenje..
 
Član
Hvala svima na odgovorima i savjetima!
Motor nije iz Sarajeva vec iz Bihaca!
U svakom slucaju sam planirao majstora da to pogleda neko ko zna sta su ti motori.
Ovakve informacije su mi trebale,znaci motor se moze prodati i cijena je oko 5-6k KM ugrubo ovisno o stanju.

Hvala svima puno! Ako jos neko ima nesto dodati bujrum...
 
Član
Da ne otvaram novu temu:D Samo da pitam da li ovaj skuter sa linka vrijedi 350KM :
http://www.pik.ba/artikal/2032605/lifan-50qt-2a/

Hvala unaprijed;) valjda se AL_Galone nece ljutit sto upadam u njegovu temu:D;)
 
Član
ja mu posalo poruku kaze ima nase papire motor 100%ispravan 2008god,i da mu fali samo bocna i ova zadnja plastika
 
Super Moderator
Cuj hitno a 350KM.... isto onaj prodaje peticu golfa 2003 godiste hitno 15 000 haha
ne vrijedi ovo druze iskreno ni 200..za mene
 
Član
;);) znaci ne vrijedi,mislio sam da ja njemu dam moj laptop za taj skuter,evo malo prije mi posalo poruku ima sve plastike od motora samo ih treba namontirati;);)
 
Top