Koju vrstu ulja odabrati?

Koju vrstu ulja odabrati?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hval raja!ž

Auto je Pug 1.4 75KW, proizveden 1995. g. Presao je 185540 km. Ja sam ga kupio prije nekih sedam mjeseci tako da ne zna da li je bilo nekih velikih zahvata i slicno. Kod mene je sve u redu, samo sto bih eto volio naci adekvtano i kvalitetno ulje za auto. Inace ne prelazim puno sa autom, otkako sam ga kupio presao sam nepunih pet hiljada km.
 
Član
ja sipam kastrol i 4 litra dodje oko 70-75 KM .. tu negdje i prezadovoljan sam ... bitno je samo da se na vrijeme mjenja
 
Član
Druze,

sve je to dobro ali pazi gdje kupujes, ako nisi siguran da je ulje original onda i ne kupuj

bila je tema na bellamacchina.net forumu o tome da je neko seleniu poceo da kopira i da je covjeku sjebalo ulje motor

da mene pitas, ako imas sumnji u porijeklo ulja najbolje ti je OMV

kvalitetno i rahat si

za starija auta i motore je najbolje 10w-40

kad kazem starija mislim 12-16 godina a ja mislim da je to i propisano za tvoje auto

Uzdravlje!
 
Član
doee je napisao(la):


Nema na cemu, samo cu ti reci da je skroz tesko naci neko razvikano ime a da je original

ja cu ti reci i zasto

zamisli da u EU koja nema medjusobnih carina 4 litra shell 5w40 kosta 50-60 eura, to ti je 97,5-117 maraka

sad dodaj na to cijenu prijevoza za BiH i jos carinu nasu, to znaci da bi trebalo da kosta nekih 150 maraka

hajmo reci da su nasi ljudi sposobni i da su vidre te da je kod nas plata manja pa time i manja zarada na produktu i da uspiju skinuti trecinu cijene (vise ne mozes nikako, nema marze da je 100% osim ako imas privatno naftno polje) i onda je cijena za Bosnu 100 maraka za 4 litra.


Ovo je samo primjer, mada kod nas deru i za kopije, kazem ti, poceli su u Seleniu kopirati koju niko nije kopirao.

Moja topla preporuka u ovoj bari punoj krokodila da sipas ili OMV ako hoces nesto bolje jer ipak su im dobri proizvodi, ili INA i znas na cemu si.

Ja licno sam se zareko nikad vise u BiH da necu kupiti ulje osim INA i OMV pa tamam da je dzaba, a ja znam zasto i toplo ti preporucujem da ucis na mojim greskama a ne na svojim

Pozdrav

p.s. nemam nista ni sa inom ni sa omv tako da ovo nije nikakva reklama nego jednostavno moja preporuka
 
Član
ja koristim mobil 1 10w40 ili castrol 10w40 inace dobra i kvalitetna make je valvoline max life 10w40
 
Član
335i je napisao(la):
kako mislis kupujem u hamburgu ???
ja mislim da ima i valvoline u bih

Pa vidim da ti je lokacija Hamburg pa kazem da gore kupujes

a ima u BiH svega, sta zamislis, samo cesto nije u kutiji ono sta pise na kutiji
 
Član
Damir_ je napisao(la):
335i je napisao(la):
kako mislis kupujem u hamburgu ???
ja mislim da ima i valvoline u bih

Pa vidim da ti je lokacija Hamburg pa kazem da gore kupujes

a ima u BiH svega, sta zamislis, samo cesto nije u kutiji ono sta pise na kutiji

znam da ima u bosni sve sta zelis,dali je orginal neznam dosad nisam neke lose izkustva imo sta se tice kupovine ulja iz bosne kad mi je zatrebalo ....
a neznaci nista da sam u hamburgu !!!!!!!nije ni ovde sve zlato
 
Član
335i je napisao(la):
a neznaci nista da sam u hamburgu !!!!!!!nije ni ovde sve zlato

u redu je druze, znam odlicno kako je, vjeruj, onako samo kazem jer kupovina ulja kod nas ti je vazda bila avantura, a da nisi svjestan toga :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top