KOJI AKUMULATOR ZBOG MUZEE???

KOJI AKUMULATOR ZBOG MUZEE???

Član
Pozz svima znaci interesuje me ovako redom.Imam trenutno u autu woofer 400wati rms pojacalo 380rms i kondenzator 1,2 f .Imam neki akomulator koji vec ima oko 3 godine 66ah je i sad me interesuje kad pustim muziku i prekoracim preko recimo 22 ona ugasi wooofer pa opet proradi pa opet i sve tako a kad stavim kondenzator auto mi promijeni zvuk morota sta raditi ljudi pomagajte HVALA !!!
 
Član
nesto ti nije uredu ... to sto ti se desava nesmje se desavat ... ko ti je spajo, vrlo moguce da je samo do instalacije ... nek ti to neko ko zna pregleda ... dobro pregledaj sve spojeve, masu posebno ...
 
Član
Kao sto ti eddo rece nesto o nije dobro spojeno :icon_rolleyes: provjeri sve spojeve, ocisti kleme,masa gdje ti je spojena oguli lak da ona stopica od kabla direktno legne na metal....a to sa kondenzatorom da promijeni zvuk motor nesto bas ne valja il je neispravan il nije kako treba spojen prije nego sto ga spojis moras kondenzator i napunit ....koja ti je debljina kablova ako je 10mm onda mijenjaj uzmi barem od 25mm...

Ako ces uzimat vec akumulator novi uzmi EXIDE EXTRA + od 75 Ah imas tri godine garancije na njeh i to ti je najbolji izbor ;)
Ima u caraudio.ba bili su ja mislim 209 KM ne znam sad jel ta cijena il se sta mijenjala ...
 
Ako tvojim kolima pripada baterija od 66 Ampera jacu bateriju da stavis nema svrhe, jer tvoj alternator moze da puni samo do 66 Ampera.Za tvoj audio uredjaj koji imas treba ti zato jos jedna extra baterija.Kako spojiti nemogu ti reci napamet, ali preko googla mozes naci tu informaciju i semu.Sistem funcionira na taj nacin, da kada motor radi,puni se jedna baterija.Kad je puna puni se druga.Laicki receno, tako ispada.
 
Član
Evo kad si vec otvorio temu da i ja pitam . . .. .
Aku. 75 ampera fabricki kablvoi 25kv pojacalo Mac-Audio Z 2200 a na njega spojen woofer bridge sony 15" 450 RMS a ...
Problem slijedeci kada se pojaca muzika svira super nema izoblicenja ni niceg slicno ali kada BASS udari farovi slabije svijetle bord comp isto smanji se jacina svjetla . . . zasto to ? ? ?
 
Član
uvijek je dobro uzeti malo veći akku, nor 75Ah:cool:
meni se na kućnom pojačalu dešavalo da se tako gasilo i palilo kad pojačam, greška je bila ta da su se + i - kratkospojili;););)pa i to provjeri:cool:
 
U wooferu je elektronika kojoj treba vise struje da bi BAS dobro cuo.Ako imas mogucnost stelovanja Woofera onda ga nasteluj da nebude jako glasan nego da se prilagodi karoseriji iznutra.To je sada malo tesko objasniti kako i sta sve treba.Najbolje polako testirati i naci jednu odmjerenu granicu.
Napominjem,to je samo moje misljenje.
 
Član
Zvonimir Nedic je napisao(la):
Ako tvojim kolima pripada baterija od 66 Ampera jacu bateriju da stavis nema svrhe, jer tvoj alternator moze da puni samo do 66 Ampera.Za tvoj audio uredjaj koji imas treba ti zato jos jedna extra baterija.Kako spojiti nemogu ti reci napamet, ali preko googla mozes naci tu informaciju i semu.Sistem funcionira na taj nacin, da kada motor radi,puni se jedna baterija.Kad je puna puni se druga.Laicki receno, tako ispada.

Ma kakv dodatni akumulator nema potrebe za tim nije kod njega neki sistem od par kilovata RMSa, i kako mislis da puni taj dodatni akumulator,opet mu treba jaci i alternator,jos kablova bacanje para :icon_question::icon_rolleyes:

Kupi ovaj exide akumulator od 75 Ah i kablove od 35 mm i problem rijesen jos imas i kondenzator vec kupljen ;) i daj nekom neka ti to spoji kako treba ...

A sto se tice alternatora ne znam kolko puni na tom autu,zavisi od auta do auta, zato najbolje izmjerit kod auto elektricara al kako god punit ce akumulator ....
 

IGY

Član
Druze kako su ti vec rekli uzmi jaci akku ako imas mogucnost, ako ne pregledaj dobro instalaciju i kako je sve spojeno
Og1 kod mene je exide maxxima 900DC znaci jedna od jacih "civilinih"baterija da ne spominujem sad PC instalacija je savrsena, 50 mm2 do gepeka odatle ide preko razdjelnika po 35 mm2 na pojacala i opet mi kad pojacam zmirka bord cak se zna i xenon nekad ugasiti, za to bi rijesenje bilo staviti jaci alternator da bolje puni, no svejdeno opet bass kad udari to je velik pad napona ja sam mjerio bude oko 13.8 nekad 14 nekad 14.2 i kad pojacam muziku do kraja zna pasti i ispod 12, kad sam brpao zna se zrozati na niskih 11.... da ne duzim dalje mislim da ste shvatili poentu :cool:
 
Kakvu ce onda imati muziku u kolima ako vozi po noci sa upaljenim svjetlima.Jedna baterija od 66 Ampera je u tom slucaju slaba.Ja nebi reskirao.
 

IGY

Član
Zvonimir Nedic je napisao(la):
Kakvu ce onda imati muziku u kolima ako vozi po noci sa upaljenim svjetlima.Jedna baterija od 66 Ampera je u tom slucaju slaba.Ja nebi reskirao.

pa ja vozim i po noci i po danu, znam momka koji ima par kw u autu i iisto tako samo jedan akku, bitno je kako se sve poveze,
ne kazem ja da mi xenon ugasi u voznji, nego ako stojim recimo par minuta a auto radi u leru tj na minimalnom broju obrtaja tad je i slabija struja no kad dam gas do neki 2-3 hiljade obrtaja ustabili se napon .....
 
Evo kako se ugradjuje u jedan Vento sound sistem.Nazalost na njemackom jeziku.Ako nadjem jos koji plan stavit cu da se pogleda.
http://www.hifi-forum.de/viewthread-123-17.html

Dodatno imam jos i ovo? Vrijedi pogledati.
http://www.hifi-forum.de/viewthread-123-18.html
 

IGY

Član
i sta hoces ovim da kazes
pogledj u mom proektu kako sam ja uradio i sve ce ti biti jasno ;)
 
Član
75Ah ali kao sto je Adi187 rekao exide aku , sasvim dovoljno za tvojih 400 rms-a naravno sa urednom instalacijom kod mene je bio 1kw rms-a na woofer od 500 rms-a i sve to na 35mm2 sa exide 75Ah , a kondezator stajao u kuci nije mi bilo potrebno
 
Top