koje ulje za mk2 ??

koje ulje za mk2 ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pitanje je usluga prijatelju ima golfa kao ija isto golf 2 isti motor 1.3 tek je položio tek ga je kupio pa ga zanima koje je ulje najbolje za taj motor pošto to nisu visokoturažni motori i bez velike snage ja sipam ina delta i mjenjam je na neki 5 tisuća km pa sad njega zanima šta da sipa koje ulje i na koliko da ga mjenja (unaprijed hvala) proslijedit ću mu link da može čitat vaše odgovore jer nije prijavljen na forum pa neće da posta...
 
Član
Bilo koje 15w40, mineralno ulje, a na kutiji pise na koliko da ga mijenja i filter ulja svaki put naravno
 
Član
pa nek i on sipa ina delta 5 ja mislim da mu netreba nista vise osim ako ima viska love onda da uzima nesto skuplje al nije mu potrebno ako se normalno voza i ako mu je sve iskljucivo gradska voznja nek ga mjenja i prije 5 tisuca pozz
 
Član
heheh...vjecno pitanje...to ti prvenstveno zavisi od dubine dzepa...imas litar ulja za 4-5KM po litru pa do,ne znam ni sam koliko...znaci nek je mineralno,polusinteticko,imas takvih po 7-8KM po litru(ne ide velika kolicina,isplati se kupit bolje ulje pa si miran 10k km)..u mog dzipa ide 10l ulja,pa moze i malo losije,neko koristim,7,5KM po litru,polusinteticko 15w40dobro se pokazalo,7-8 hiljada sam presao,nije jos zrelo za mijenjanja;)
obavezno svaki put i filter nek promijeni;);)
 
ma nek sipa ina delta 5 kao ija samo ću ga ija morat mjenjat česšće dosad sam mjenjo na 5 očigldeno da je to malo previše za ovu vrstu ulja a filter sam mjenjo svako drugo mjenjanje ulja
 
Član
ja sipam ina delta i mjenjam ga nakon 3500 tisuce jer je sve iskljucivo gradska voznja i filter ulja mjenjam svaki put kad i ulje i nema frke
 
ma ja dnevno pravim po 100 km minimalno kući kad idem na selo malo je meni to 3500 onda bi ga prečesto mjenjo može ono na 5 normala samo nek ga ima
 
Član
Slobodno INA Delta 5, 15w40. I sa svakom izmjenom neka mjenja i filter. 4l Ina delta 5 je 22 marke, filter (kvaliteta je bitna, unico su zadovoljavajuci) je 5 maraka. Neka mjenja na svakih 5000, ako se vecinom vozi na kratkim relacijama. Ulje neka kupi na INA pumpi da bude sigurno da je original.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top