Koje ulje za mjenjač Golf 2 1.6d

Koje ulje za mjenjač Golf 2 1.6d

Pozdravljam,
koje ulje koristiti za mjenjač Golf 2 1.6d i koja količina ulja je dovoljna za potpunu zamjenu?
Da li se šaraf za ulijevanje ulja nalazi s prednje strane mjenjača ili s bočne lijeve kod poluosovine?
Unaprijed zahvalan uvaženi gospodin 8c_competizione:D:D
 
Član
Uvazeni gospodine kompicone, cudi me da ne znas gdje se sipa ulje u mjenjac golfa dvice kad vec, koliko sam mogao primijetiti do sada po vasim postovima, poznajete mnogo slozenije stvari.
No, nebitno, bitno je da znas je li mjenjac na tom golfu novije ili starije proizvodnje, i trebalo bi da znas koliko ima brzina bez rikverca, tek onda bih ti mogao reci koliko, kakvo i kako ces ulje nasuti. bez obzira, i na jednom i drugom cep za ispustanje je donji, a onaj za sipanje gornji, sa lijeve stranje mjenjaca, do tocka :D
 
Uvazeni gospodine kompicone, cudi me da ne znas gdje se sipa ulje u mjenjac golfa dvice kad vec, koliko sam mogao primijetiti do sada po vasim postovima, poznajete mnogo slozenije stvari.
No, nebitno, bitno je da znas je li mjenjac na tom golfu novije ili starije proizvodnje, i trebalo bi da znas koliko ima brzina bez rikverca, tek onda bih ti mogao reci koliko, kakvo i kako ces ulje nasuti. bez obzira, i na jednom i drugom cep za ispustanje je donji, a onaj za sipanje gornji, sa lijeve stranje mjenjaca, do tocka :D
Zahvaljujem se na tome što si primjetio vezano za postove;)
Mjenjač je proizvodnje '86-'88 godina,ne znam baš precizno
Što se tiče brzina 5 + R:D
Postupak zamjene ulja znam-lijevak,crijevo i malo strpljenja
:turbo:
 
Poslednja izmena:
Član
znaci kolicina je oko 1.8 -2l i bas kao sto ti je alen reko ispustas na donjem cepu tj odma ispod polosovina na diff a sipas pored onog okruglog w slova sa desne strane imas inbus i sipas dok nekrene da curi na njega (pazi da je vozilo na ravnoj podlozi i da nije dignuto ;) sipaj 75w90 sad biraj proizvodjaca :D
 
znaci kolicina je oko 1.8 -2l i bas kao sto ti je alen reko ispustas na donjem cepu tj odma ispod polosovina na diff a sipas pored onog okruglog w slova sa desne strane imas inbus i sipas dok nekrene da curi na njega (pazi da je vozilo na ravnoj podlozi i da nije dignuto ;) sipaj 75w90 sad biraj proizvodjaca :D
Hvala ti punoo :Dda Bog da sebi Panameru kupio :D:car8:
 
ako bude stariji tip, nece na cep moci nasuti dovoljno ;)
Ma pusti Golfa,sad belaj s Yugetinom:banghead:odlučim ja fino lijepo provjeriti i doliti ulja u mjenjač
Odvrnem šaraf-17ka s prednje strane kod rikverc prekidača
Uguram šlauf unutra i počeo sam ulijevanje
Imao sam 1.5 litar ulja i to sve je stalo u mjenjač a nije ulje procijedilo na šaraf,znači još fali:confused:
Podvirim se pod Yugaša i imam šta vidjeti,ulje cijedi pokraj lijeve poluosovine i manžetne:banghead::banghead:
Pa je li moguće da je semering rikavela ili koji već vrag???
Mjenjač se popravio što se tiče šaltanja ali eto...
 
Top