koje gewinde uzeti !?

koje gewinde uzeti !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
ma navoj ko navoj, nije to veca matematika, mislim da se tu vise placa "brand" i kvalitet uloska (gas, ulje itd itd) te mogucnost podesavanja tvrdoce i tako ta cuda...
 
Član
zna zapeci navoj pa ga tesko odvrnuti to je sigurno a matice plasticne pa je nemozes necim prihvatiti dobro da ne pukne,al mislim da tokar moze napraviti mesingane matice za sitne pare ;)
 
Legend
sreto je napisao(la):
zna zapeci navoj pa ga tesko odvrnuti to je sigurno a matice plasticne pa je nemozes necim prihvatiti dobro da ne pukne,al mislim da tokar moze napraviti mesingane matice za sitne pare ;)

ove sto ja trenutno imam na autu su weitec, i odlicne su, stim da je matica aluminijska, i jedna je zepekla, ista stvar, kljucem je ne mozes odvrunt, jer se aluminij kao metal jako mehak, i deformise se. pa je bas problem odvrnut kada zapekne..
 
sreto je napisao(la):
zna zapeci navoj pa ga tesko odvrnuti to je sigurno a matice plasticne pa je nemozes necim prihvatiti dobro da ne pukne,al mislim da tokar moze napraviti mesingane matice za sitne pare ;)

??? ne znam na koje ti matice mislis...kod mene su metalne one sto idu na taj navoj i njihovim se odvrtanjem/zavrtanjem regulise visina, a sad da li aluminij ili zeljezo neznam...cini mi se da je podcincano zeljezo...aluminij je ko sto rekoste premekan...eto kazem ti ja sto se tice toga...spusten maximalno na ljeto, pa bila zima podigo auto, opet ljeto i spustio i nema nikakvih problema sa hrdjanjem...uglavnom je navoj podcincan na svim ovim tako da ne hrdja...to sto zapekne su prije prljavstina nego hrdja...ja sam samo stavio totmasti kad sam ih montiro, preso cijeli navoj i nije bilo problema pri odvrtanju i zavrtanju..prasina koja se nakupi se samo malhne krpom malo prije odvrtanja i malkice se cuje da "hrska" ali nema problema...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top