Koje bi vi pojačalo od ova 2 uzeli?

Koje bi vi pojačalo od ova 2 uzeli?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh znači, pošto sam prikupio svu muziku za auto, preostalo mi je još samo da nađem pojačalo adekvatno za woofere.U pitanju su wooferi Pioneer 307d2 spakovani u kutiju za slušanje. Dvoumim se između pojačala Kenwood KAC-9152D i SOUNDMAGUS-a X1502....evo specifikacije jednog i drugog pa bih vas molio da mi pomognete u izboru....a evo slikica i kutije sa pioneerima...

http://www.justkenwood.co.uk/stock01/kac9152d.asp

http://pojacalo.com/soundmagus_X1502.htm
 
Početnik
treba ti nesto sta ima na 2 ohma 800WRMS

i nesto sto je stabilno na 0,5 OHM za BRP

imas i Hifonicx TXI 1500D za 550KM nov , on je 900 na 2 OHM i na 1OHM napravi 147,6dB :)


ako ti je bitna snaga i zvuk , a kenwood sumanjam da moze raditi na 0,5OHM-a
 
muha je napisao(la):
treba ti nesto sta ima na 2 ohma 800WRMS

i nesto sto je stabilno na 0,5 OHM za BRP

imas i Hifonicx TXI 1500D za 550KM nov , on je 900 na 2 OHM i na 1OHM napravi 147,6dB :)


ako ti je bitna snaga i zvuk , a kenwood sumanjam da moze raditi na 0,5OHM-a

znam drug, wooferi su 800 rms-a ukupno_Ovaj Kenwood na 2 oma daje 900 rms-a, i ovaj sound magus također oko 900 rms-a, čak malo i više od kenwood-a, jasno je meni da to nije stvarnih 900 rms-a, i da su ova pojačala samo za "nabijačinu", i da nisu kvalitet bog zna šta, ali meni je jedno od ova dva za sada mjera...
 

IGY

Član
ja bi SM
a ti kako hoces, kenwwod mi nije nesto ;)

ili ovo sto ti muha kaze, mada ima i muha jednog alpinaca za 400 km mislim da je mrf 500 tako nesto
javice se on vec, posto vec imas alpine amp za prednje zvucnike uzmi i alpine pojacalo za woofere, moja topla preporuka
a ta dva koja si ti dao, jedan je vec popravljan za drugog ne znam i polovni su, dok je ovo novo i sa garancijom
no eto na tebi je da odlucis;)
 
Član
ti wooferi su samo za nabijacine. sta god spojio na njih zvucat ce kao wooferi sa plasticnom membranom, tako da je apsolutno svejedno koja ces od ta dva pojacala kupiti svirat ce jednako lose.
 
Član
Oba sam ih slusao na 306C i magus je po meni mnogo snazniji ali magus za slusanja abs i nije pa tako da je izbor na tebi...
Nadam se da sam pomogao!
 
Član
kao sto davor kaze slusao sam kako radi i jedno i drugo pojacalo.....
kenwood finiji za slusanje,magus ima vecu snagu......pa sad sta ti vise odgovara.... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top