Klima u automobilu poboljšava kvalitet vazduha za 80 odsto

Klima u automobilu poboljšava kvalitet vazduha za 80 odsto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mercedes-R-Class-Grand-Edition-1.jpg

Klima sistemi u automobilima smanjuju za više od 80 odsto količinu mikroba, klica i čestica u odnosu na onu u spoljnom vazduhu, pokazali su rezultati upravo objavljenog nemačkog istraživanja.

Naučnici iz Hanovera, koji su u periodu od pet do 12 godina ispitivali kvalitet vazduha u kolima sa klima sistemima, utvrdili su da se mikrobiološki kvalitet vazduha poboljšavao od 80,5 do 88,7 odsto kada su sistemi bili uključeni, prenele su agencije.
Oni su upozorili da je prečišćavanje vazduha pre svega važno za zdravlje osoba obolelih od raznih vrsta alergija i respiratornih oboljenja.
Nemački tim je napomenuo da je istraživanje rađeno u kolima čiji su klima sistemi bili propisno održavani i čiji su filteri redovno menjani.
Prema njihovoj preporuci, vozači treba da provere svoje klima sisteme čim osete neki sumnjiv miris.
 
Član
bogami u men enije, smrdi na kanalizaciju, moram je dezinficirat i pocistit filtere...jebi ga niej paljeno, nije dugo ciscenooooo :icon_biggrin:
 
Član
ma ovo je ba prica...mozda su samo napisali, da bi ljudi vise narucivali auta s klimom...i da bi cesce radili servise...
 
Član
nesmiju izjavit nista za sto nemaju dokaz... a zasto mislis da ne smanjuje kolicinu mikroba, zrak koji ulazi u kabinu prolazi kroz filter i ako je filter u dobrom stanju puno prasine i gluposti ostane u njemu i taj profiltrirani zrak ulazi u kabinu a cim si klimu upalio predpostavlja se da ces zatvorit prozore tako da ne ulazi zrak spolja... tako da nevidim ovdje nista sto bi se moglo nazvat laznim marketingom...
 
jasta je nego cisci..osobe sa alergijskim i respiratornim problemima ce vam to potvrditi uvijek ;) (kao ja sada )
 
Član
nemora da znaci da ces zivit 200 godina zato sto ne udises prasinu i te gluposti, znaci da neces imat problema sa zdravljem...
 
Član
Death_beat je napisao(la):
jasta je nego cisci..osobe sa alergijskim i respiratornim problemima ce vam to potvrditi uvijek ;) (kao ja sada )

To - to ! Mene pelud i prasina hebe, a sad cijeli peti i polovina sestog cvijeta neko govno sto mene razvaljuje...sad konacno mogu disati u tisini, samo moram jos u ponedjeljak pelud filter novi kupit i miran sam ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
jasta je nego cisci..osobe sa alergijskim i respiratornim problemima ce vam to potvrditi uvijek ;) (kao ja sada )

To - to ! Mene pelud i prasina hebe, a sad cijeli peti i polovina sestog cvijeta neko govno sto mene razvaljuje...sad konacno mogu disati u tisini, samo moram jos u ponedjeljak pelud filter novi kupit i miran sam ;)

jel to ono kad oci suze a nepce i nos svrbe u pm....kises ko manijak i molis Boga da sve prestane vec jednom...bjezis od lipe i polena ko djavo od krsta...znam poznato mi je to...jedino sam rahat ovde u pustinji:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top