Klima--??Slabo radi??

Klima--??Slabo radi??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ovako mislim da mi bas klima nije uredu..Treba dugo da u ljetnim danima se rashladi,a zimi tesko zagrijava..
Sta da radim?

I ako mi neko moze reci sta se podrazumjeva pod ovim KLIMA DOPUNJENA?Jer se nisam susretao s tim i nisam bas upoznat..
:icon_question::icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:

 
Član
pa punjenje freona...zimi ne moze radit ni jedna dok se motor ne zagrije, tako da ti zimi dugme A/C nije potrebno, jer svako auto i bez klime ima dobro grijanje...hladjenje ide preko kompresora, tako da mora bit freon, koji ce kompresor koristit za rashladjivanje...
odes u neki servis klima i provjeris to sve...
 
Član
freonom dopuni i to je to...za grijanje u principu sa upaljenom klimom trebalo bi pocet grijat nakon minute, kako god rije pocet grijat nego motor postigne radnu temp...barem je tako kod mene ;)
 
Član
Klima nema veze nikakve sa grijanjem i nece nijedan auto pocet grijat dok motor nezagrije vodu do odredjene temperature.Slabo ali veoma slabo grijanje nakon par minuta rada auta daju auta koja imaju ugradjene grijace za vodu a to su vecinom modeli VW-a.
Ako imas problem cisto sa grijanjem trebas pregledati protok vode kroz mali hladnjak tj. da nije djelimicno zacepljen sto se cesto desava.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Klima nema veze nikakve sa grijanjem i nece nijedan auto pocet grijat dok motor nezagrije vodu do odredjene temperature.Slabo ali veoma slabo grijanje nakon par minuta rada auta daju auta koja imaju ugradjene grijace za vodu a to su vecinom modeli VW-a.
Ako imas problem cisto sa grijanjem trebas pregledati protok vode kroz mali hladnjak tj. da nije djelimicno zacepljen sto se cesto desava.

slazem se sa ajdinom, a to sto nece da hladi 99% ti je taj freon koji moras da dopunis, mislim da kosta oko 80 KM to dopunjavanje...
sretno ;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top