Klapne grijanja Passat 6

Klapne grijanja Passat 6

Član
Imam jedan mali problem,a to je vec od ranije poznato kao mana za novijim VW vozilima. Kada upalim "puhanje" (grijanje,hladjenje-svejedno) desava mi se da mi se cuje kao da nesto klokoce,kao da voda kuha (smijesno,ali nazalost istinito). Eh sada me zanima ko to moze napraviti,srediti kvalitetno i da se u to razumije. Hvala velika :)
 
Član
i u mene se to cuje na pasatu ja sam skonto kad ukljucim dual i pojacam na svojoj strani da se tad necuje nista a ako imam istu temp na obje strane onda se cuje,na dijagnostici nista nekaze da bi bio neki motoric ili to nije povezano sa dijagnostikom
 
Član
To im je fabricka greska na VW-u koji imaju Climatronic.
I to nek stoji tako,ne mozes nista napraviti.
Neko ce ti reci da treba kalibrisati motoric klime,ali to je samo da ti pare bezveze uzme.
 
Član
Klapne im jesu problem ali kad podju zezat mjesa topli i hladni zrak i klima nefunkcionise kako treba.
To kod tebe kao da nije dobro ozracen.Ako ti se zvuk malo pojaca pa usuti kad das gas onda ga treba ozraciti.
Motorici na klapnama nemogu praviti zvuk klokotanja.
 
Član
To im je fabricka greska na VW-u koji imaju Climatronic.
I to nek stoji tako,ne mozes nista napraviti.
Neko ce ti reci da treba kalibrisati motoric klime,ali to je samo da ti pare bezveze uzme.
I kod mene se na octaviji cuje povremeno "pucketanje, krckanje" ili kako ga vec nazvati. i ja sam cuo da im je to standardna boljka, a kod mene i klima i grijanje normalno funkcioniše. e sad ako je kod njega bas klokotanje, to je već neka druga stvar vjerovatno.
 
Član
Klapne im jesu problem ali kad podju zezat mjesa topli i hladni zrak i klima nefunkcionise kako treba.
To kod tebe kao da nije dobro ozracen.Ako ti se zvuk malo pojaca pa usuti kad das gas onda ga treba ozraciti.
Motorici na klapnama nemogu praviti zvuk klokotanja.

Desi se da pomijesa zrak..ono kao naleti hladan talas zraka... morat cu pokusati sa ozracenjem..jer kada je vani minus,nije mi bas sjajno grijanje i ako je dvoozonska klima.
 
Top