Kia Rio

Kia Rio

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
2007_KIA_Rio5_ext_1.jpg


eh ovako, ima li ko kakvih iskustava sa novom kiom rio?? znaci novo auto 2008. god, kupuje se u salonu, motor 1,4 DOHC 16V, oprema svasta nesto... helem nije ni bitno :D

interesuje me ima li neko iskustava, amidza hoce da kupuje novo auto pa se zainteresovo za to. ocito da zna covjek za ono, najbolje auto je novo auto. bio bih zahvalan ako bi ko dao koju korisnu informaciju, od potrosnje pa nadalje...

unaprijed  hFala :D
 
Član
Sasvim fin auto, taj motorcek odlicno vuce za 1.4, mislim da ima 97 KS. Ja kad sam bas peglao, u Sarajevu sam uspio potrosnju spustiti na okruglih 6 litara. Jest da je to bilo sporo, al bas sam pokusavao koliko malo moze trositi. Mislim da se nece zajebat ako je uzme, ima nekih duplo skupljih automobila koji nisu tako ugodni za voziti kao Rio... ;)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Sasvim fin auto, taj motorcek odlicno vuce za 1.4, mislim da ima 97 KS. Ja kad sam bas peglao, u Sarajevu sam uspio potrosnju spustiti na okruglih 6 litara. Jest da je to bilo sporo, al bas sam pokusavao koliko malo moze trositi. Mislim da se nece zajebat ako je uzme, ima nekih duplo skupljih automobila koji nisu tako ugodni za voziti kao Rio... ;)

jes 97KS. znaci vozio si je? i kakva se cini u voznji?? znaci minimalac joj je oko 6L, to prosjecne ili??
 
Član
emir_89 je napisao(la):
jes 97KS. znaci vozio si je? i kakva se cini u voznji?? znaci minimalac joj je oko 6L, to prosjecne ili??

To je najmanja prosjecna potrosnja koju sam u gradu uspio ostvariti. Na otvorenom moze i manje trositi. Jako fin autic, isao sam sa njim do BL i vozao je jos par dana po Sarajevu. Nisam imao nekih ozbiljnijih zamjerki, cak mi se autic jako svidio ;)
 
Super Moderator
sto kaze VR6Boki ima puno skupljih auta koji ne nude vise... ja se dansa vozio u novom leonu i nikako mi se ne svidja iskreno... nek proba auto u salonu pa nek sam odluci a kia novije generacije nije losa sigurno jer i oni se razvijaju :D
 
Član
Ja sam se vozio u novom Pro Ceedu i nije mi lego nimalo ...

Vozio ga je moj rodjak i nekako auto mi ne ide onako kako bi trebao ici , bio je u pitanju Dizel od 140KS ...

Imam osjecaj da je moj Nijemac(Spanac) dosta brzi a imam 110KS ne znam zasto :)
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Ja sam se vozio u novom Pro Ceedu i nije mi lego nimalo ...

Vozio ga je moj rodjak i nekako auto mi ne ide onako kako bi trebao ici , bio je u pitanju Dizel od 140KS ...

Imam osjecaj da je moj Nijemac(Spanac) dosta brzi a imam 110KS ne znam zasto :)

To je vjerovatno sto je auto novo
U knjizici pise da se ne ocekuju neke ozbiljne performanse u prvom periodu koristenja
 
Član
Ne, fol je vjerovatno u tome sto je ovaj motor iz Proceeda ugladjen, za razliku od starog TDI-PD motora, u kojem imas nagli nalet snage. Hoce osjecaj zavarat, tako recimo nastupa i Alfa 159 JTD sa 210 KS, linearno razvija snagu, rekao bi covjek ne ide nista posebno. Dok ne vidis brzinomjer koji preskace brojke... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top