KIA ovlašteni servis u Sarajevu

KIA ovlašteni servis u Sarajevu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije cca godinu dana sam kupio Hafei Ruiyi dostavno vozilo u auto salonu, tj. firma je kupila u kojoj radim. Auto je super, isplativo je, ugrađen plin fercera bez problema.

Međutim iako je sve ok sa autom, jedan VELIKI VELIKI minus za auto servis "EMSA" koji se nalazi preko puta zgrade avaza u neđarićima, znači kod peugetovog servisa.

Auto je radilo super i redovno je išao na servis, međutim servis je koštao oko 300 KM svaki put kad se odvuče, al' hajd' sve se uradi kako treba i nema problema sa autom. Nakon što je ugrađen plin ide sve super, međutim nakon mjesec dana auto ne radi u leru kako treba, gasi se. Nakon desetak dana izgubi vuču, teže pali, vergla dugo, uglavnom nije nešto ok.

Odvuče se auto u servis, i prvo što su rekli: "100 % motor rikn'o zbog plina"! Znači auto radilo godinu dana, prešlo 55000 km i motor rikn'o?!

I ono dođe ti da se ubiješ, kupio novo auto, ajd' ti renoviraj motor.


Rekoše nam da raskopčamo plin i da ga skinemo i dovučemo da otvore motor.


Međutim jedan mehaničar, inače i prijatelj čuo da imamo problema sa autom, rekao da dovučemo auto i da će biti spremno za 2 dana i raditi ko novo!


Ajd' mu vjeruj, ali mi tako uradismo, i odvukli ga.

Danas odvukli, sutra zove kaže auto je spremno.

Motor nije uopšte otišao, nije ga plin ni oštetio, nego samo trebalo štelovati ventile i to je to! Inače kod ovog vozila se ventili šteluju svakih nekoliko hiljada pređenih km i nemaš problema.

Stiže nama račun iz servisa za lamelu jer smo je mjenjali prije toga, cijena je žižaaaa, oko 500 kM! Ali ne daju ti da kupiš dijelove od njih a nigdje ih nema, nego moraš kod njih mijenjati ili plači.


Uradili su anlaser koji je otišao zbog dužeg verglanja koji uopšte nije napravljen ali na računu stoji stavka:
- opravka anlasera (kom 3) = 120 KM

I opet sam poslije radio anlaser koji ne košta toliko normalno.

U udesu mi slomljen retrovizor, stiže račun:
- retrovizor = oko 30 KM
- zamjena = 59 KM !?!?!?!?



Slučajno sam čuo tu u servisu, nekome su radili kočnice, a autu treba 50 metara da stane, nije dobro urađeno!



Ovo sam morao ovdje napisati i nadam se da će nekome pomoći ko ide kod njih na servis.

ALI NEKA LJUDI ZNAJU KAKO RADI OVLAŠTENI SERVIS!!!

ps: čak mislim da je lamela samo nitovana, zbog osjećaja dok se otpušta kvačilo.


Majstor koji je radio motor je iz Rajlovca i zovu ga Jaki.
 
Član
Ma joj svi su ti servisi takvi, das im pare jos se moras svadjati svaki put za garanciju, servis i sl.
Zato ja uvijek s pistoljem idem;)
 
Član
Zaboli ih, ak imaju monopol na dijelove :icon_biggrin:

A uvijek ce bit neupucenih da ih ogule ko bananu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top