Kia cee´d ove godine najprodavaniji automobil u Sloveniji

Kia cee´d ove godine najprodavaniji automobil u Sloveniji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kia%20ceed%2011.jpg

Kia na najbolji način slavi 15 godina poslovanja na slovenačkom automobilskom tržištu. Po podacima korporacije Jato Dynamics, koja vodi statistiku novoregistrovanih vozila u Sloveniji, Kia cee'd je u februaru postao najprodavaniji automobil i nakon četiri godine sa trona skinuo slovenački domaći model Renault Clio.

Uprkos 22-odstotnom padu slovenačkog automobilskog tržišta (u odnosu na isto razdoblje prošle godine) Kia je u februaru povećala svoju prodaju za 135% i napredovala na 3. mesto svih prodatih vozila u Sloveniji.
Kia cee'd se sa prodatih 305 vozila u februaru popeo na sam vrh – ne samo svoje C klase, nego celog slovenačkog automobilskog tržišta. Kijina najveća uzdanica je iza sebe ostavila konkurente (Renault Megane 236, Renault Clio 214, VW Golf 222, Opel Astra 99 vozila).
U dva meseca ove godine Kia cee'd je našao 492 nova vlasnika tako da je Kijin "Evropljanin" najprodavaniji model u svojoj klasi.

Gledajući po automobilskim brendovima Kia je sa januarskog 7. mesta u februaru sa ukupno prodata 372 vozila skočila na 3. mesto (tržišni udeo 7,9%), a u prva dva meseca ove godine je ukupno na 5. mestu među svim brendovima (6,6-postotni tržišni udeo).

U odnosu na jednako razdoblje prošle godine Kia je u "deželi" porasla za 135,4%, što je daleko najviše među svim brendovima.

Kia cee'd je ovim februarskim rezultatom postao prvi model bilo koje neevropske automobilske marke, koji se ikad uspeo popeti na prestol slovenačkog automobilskog tržišta.

Izvor : Kia.rs
 
Član
negdje sam procitao da su imali ogroman rast prodaje sirom svijeta dok drugi grcaju

pro_cee'd mi je zakon;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top