Kazne i zaposljavanje

Kazne i zaposljavanje

Ako sam fulio mjesto za temu,nek se admini ne ljute..:cool:
Dakle interesuje me da li neko zna u vezi kazni iz saobracaja koje su upisane u registar,znam da se ne moze registrovat auto,niti vaditi licna i vozacka,al me intersuje da li se moze prilikom zaposljavanja izvaditi uvjerenje o nekaznjavanju,rodi list i uvjerenje o drzavljanstvu...
Jel oni od plate odbijaju te kazne,da ne skidaju sa racuna,ako vide da ovaj sto duguje za kazne radi i prima kes preko banke??
 
Član
asmir sa je napisao(la):
Ako sam fulio mjesto za temu,nek se admini ne ljute..:cool:
Dakle interesuje me da li neko zna u vezi kazni iz saobracaja koje su upisane u registar,znam da se ne moze registrovat auto,niti vaditi licna i vozacka,al me intersuje da li se moze prilikom zaposljavanja izvaditi uvjerenje o nekaznjavanju,rodi list i uvjerenje o drzavljanstvu...
Jel oni od plate odbijaju te kazne,da ne skidaju sa racuna,ako vide da ovaj sto duguje za kazne radi i prima kes preko banke??
odgovoricu samo ono sto sam siguran, mozes izvaditi licnu, rodni listi i uvjerenje o drzavljanstvu, i ne vjerujem da odbijaju od plate...
 
Član
ne možeš izvaditi ličnu, vozačku i ne možeš registrovati auto, ostalo sve možeš i naravno da ti ne diraju platu, ti to možeš platiti kad hočeš, uvjerenje o nekažnjavanju možeš izvaditi zato što to nisu krivične kazne nego prekršajne
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ne možeš izvaditi ličnu, vozačku i ne možeš registrovati auto, ostalo sve možeš i naravno da ti ne diraju platu, ti to možeš platiti kad hočeš, uvjerenje o nekažnjavanju možeš izvaditi zato što to nisu krivične kazne nego prekršajne
[/quote

upravo tako.... imaO sam slicnih problema
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ne možeš izvaditi ličnu, vozačku i ne možeš registrovati auto, ostalo sve možeš i naravno da ti ne diraju platu, ti to možeš platiti kad hočeš, uvjerenje o nekažnjavanju možeš izvaditi zato što to nisu krivične kazne nego prekršajne

MOZES LICNU 100005983765379834892847625398087654324567980 % :icon_mad:
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ne možeš izvaditi ličnu, vozačku i ne možeš registrovati auto, ostalo sve možeš i naravno da ti ne diraju platu, ti to možeš platiti kad hočeš, uvjerenje o nekažnjavanju možeš izvaditi zato što to nisu krivične kazne nego prekršajne

mozes izvaditi LICNU 100%, jer nju po zakonu MORAS imati. bilo je slicnih tema na forumu gdje su pricali da se ne moze i raja kad ode u CIPS izvadi je normalno. a za vozacku, naravno da ne moze dok ne platis :D

mislim i da pasos mozes izvadit ak ti treba...

a sto se tice uvjerenja o nekaznjavanju, mislim da se ono ne odnosi na ove saobracajne prekrsaje, nego neke druge, al ti je opet najbolje otici i provjerit...
 
Član
Moze se izvadit licna 100 %,a i to uvjerenje o nekaznjavanju ukoliko su u pitanju parking,crveno,pojas i sl. A ako si pregazio covjeka,napao drota i sl. onda ne mozes .
 
Član
nije mi jasno zasto valjate gluposti u koje niste sigurni????
prvo, zakonom bih je propisano da svaki drzavljanin mora uvijek da posjeduje vazecu licnu kartu kod sebe tako da nema toga ko ti moze zabranit licnu da izvadis
drugo, uvjerenje o nekaznjavanju nema veze sa saobracajem, to uvjerenje nemozes dobit ako si krivicno kaznjavan (ako si uradio krivicno djelo) ili ako se protiv tebe vodi krivicni postupak, sto znaci da nema veze sa saobracajem...
trece, mozes izvadit svaki papir ili dokument koji se ne svrstava pod saobracajnim dokumentima (cips, pasos, rodni list, licna,....)...
cetvrto, niko ti od plate nece nista da odbije dok ti ne odes i ne uplatis kazne, tako da se te kazne mogu vuc sve dok slucaj ne zastari, mislim da je to u BiH 10 godina...
 
DuloX_ je napisao(la):
nije mi jasno zasto valjate gluposti u koje niste sigurni????
prvo, zakonom bih je propisano da svaki drzavljanin mora uvijek da posjeduje vazecu licnu kartu kod sebe tako da nema toga ko ti moze zabranit licnu da izvadis
drugo, uvjerenje o nekaznjavanju nema veze sa saobracajem, to uvjerenje nemozes dobit ako si krivicno kaznjavan (ako si uradio krivicno djelo) ili ako se protiv tebe vodi krivicni postupak, sto znaci da nema veze sa saobracajem...
trece, mozes izvadit svaki papir ili dokument koji se ne svrstava pod saobracajnim dokumentima (cips, pasos, rodni list, licna,....)...
cetvrto, niko ti od plate nece nista da odbije dok ti ne odes i ne uplatis kazne, tako da se te kazne mogu vuc sve dok slucaj ne zastari, mislim da je to u BiH 10 godina...

ja sam negdje cuo da zastarjevaju nakon 5 godina..
 
Član
asmir sa je napisao(la):
DuloX_ je napisao(la):
nije mi jasno zasto valjate gluposti u koje niste sigurni????
prvo, zakonom bih je propisano da svaki drzavljanin mora uvijek da posjeduje vazecu licnu kartu kod sebe tako da nema toga ko ti moze zabranit licnu da izvadis
drugo, uvjerenje o nekaznjavanju nema veze sa saobracajem, to uvjerenje nemozes dobit ako si krivicno kaznjavan (ako si uradio krivicno djelo) ili ako se protiv tebe vodi krivicni postupak, sto znaci da nema veze sa saobracajem...
trece, mozes izvadit svaki papir ili dokument koji se ne svrstava pod saobracajnim dokumentima (cips, pasos, rodni list, licna,....)...
cetvrto, niko ti od plate nece nista da odbije dok ti ne odes i ne uplatis kazne, tako da se te kazne mogu vuc sve dok slucaj ne zastari, mislim da je to u BiH 10 godina...

ja sam negdje cuo da zastarjevaju nakon 5 godina..

ne nadaj se toj zastari. kad tad ces ih morat platiti... ;) ta zastara je mogla po starom zakonu. sad kad je uvezano u cipsu, nista od toga...
 
Top